WIOSENNE POWROTY
przygotujcie:

kredki ołówkowe, ołówek – zatemperowane ;)

Karty pracy cz.3 ( fioletowe)

Witajcie smyki, to już piątek i święta coraz bliżej.

Szczególnie mocno pozdrawiamy naszych solenizantów. Dzisiaj urodzinki obchodzi Kuba a dwa tygodnie temu obchodził Jasiek.
Sto lat, sto lat, niech żyją, żyją nam…posyłamy pozdrowionka i uśmiechnięte buziaki w waszym
kierunku .

I. Dzisiaj porozmawiamy sobie o naszej rodzinie ,rodzicach mamy i taty, czyli naszych dziadkach oraz rodzeństwie rodziców. Mamy mamę i tatę, którzy nas kochają .
Zobaczcie proszę jak wyglądają ptaki i ich pisklęta. Pomoże Wam w tym karta pracy fioletowa s.65 zapraszamy do pracy.

Odpowiadamy na pytania Co by było, gdybym był/była ptakiem?... Ja fruwałabym i fruwała i podziwiałabym świat z góry . A Wy ? pobawmy się w kończenie zdania .

II. Pamiętacie piosenkę ”Płynie Marzanna marcowa panna”?- ciekawe gdzie i przy jakiej okazji śpiewaliśmy tę piosenkę .Pooglądajcie, zdjęcia, może macie nagrany filmik .W piosence śpiewaliśmy; „z dalekich krajów ptaki wracają, szukają gniazd, szukają gniazd…. Mówiliśmy o tych ptakach w tym tygodniu czy jeszcze je pamiętacie.?
Czas na trochę ruchu. Zapraszamy do tańca z całą rodziną "Taniec Zygzak"

Czy wiecie, że najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa? W wielu miejscach w Polsce zgodnie z tradycją robiło i robi się palmy z kwiatów. bazi i zielonych gałązek. To na pamiątkę wydarzenia ,które miało miejsce bardzo dawno, dawno temu w dalekim kraju. Ludzie z palmami w ręku witali Pana Jezusa wjeżdżającego na osiołku do Jerozolimy. Zainteresowanych odsyłamy do internetu pod hasłem ;wielkanocne palmy .Popatrzcie jakie są piękne

III. ,, Zielone zabawy" - po tych szalonych wygibasach zapraszamy do pracy. Czy słyszałyśmy jakieś narzekania? Nie, niemożliwe ;) Proponujemy wykonanie zadań - Karty pracy cz.3, s 70 -71. Liczenie żab. Wskazywanie dwóch takich samych par żab. Kolorowanie ich. Wyklaskiwanie podanego rytmu i powtarzanie tekstu. Rysownie szlaczków po śladach, a potem – samodzielnie.

Wszystko pewnie si udało:)

I tak minął pierwszy tydzień naszego zdalnego nauczania. To czas dla wszystkich niełatwy....

Przyszło nam zmierzyc się z wieloma sprawami. W dziedzinie zdalnego nauczania ciągle się uczymy.... wszyscy....my też. Życzmy sobie przede wszystkim zdrowia i siły. Spokojnego weekendu. Trzymajcie się cieplutko :))

A , na Wasze prace czeka galeria „NIE NUDZI MI SIĘ „ na przedszkolnym facebooku