28.05.2020 CZWARTEK

TEMAT KOMPLEKSOWY - NIBY TACY SAMI , A JEDNAK INNI

Witajcie w czwartek :) Zapraszamy do działania:) Nie poddajemy się:)

przygotujcie:

kredki ołówkowe, olówek – zatemperowane ;)

Karty pracy cz.4 890623_NP_OLKA_I_ADY_KP_6_lat_cz4

Książka 890625_OLEK_ADA_6 latek Nowe przygody ksiazka

I Zabawa dydaktyczna O którym koledze mówimy?

Pewnie pamiętacie naszą tygryskową zabawę ,,O kim opowiadam?, która zaczynała się tak - ,,ta osoba jest dziewczynką z uśmiechnięta minką, ma warkoczyki dwa, czerwony sweterek i zielone getry.... albo ta osoba jest chłopcem w niebieskiej bluzie i granatowych spodniach....Wtedy Wy odgadywaliście kto to jest. Dzisiaj zabawimy się inaczej, spróbujemy sobie przypomnieć nasze koleżanki i kolegów i to co oni lubią robić najbardziej. A zatem zaczynamy i mówimy imiona:

• Które dziewczynki w naszej grupie lubią rysować?

• Którzy chłopcy w naszej grupie lubią budować z klocków Lego?

• Kto lubi zabawy w kąciku kuchennym?

• Kto potrafi czytać?

• Kto lubi rozwiązywać zadania z liczeniem?

• Kto lubi dinozaury?

• Kto lubi tańczyć?

• Kto lubi śpiewać?

• Kto lubi zabawy ze zwierzątkami?

• Kto najładniej się uśmiecha?

• Kto jest najbardziej wysportowany?

• Kto zawsze sprząta po zabawie?

• Kto został starszą siostrą?

• Kto został starszym bratem?

• :)))))) WSZYSCY JESTEŚCIE FAJNI :)))))

Zabawa rozwijająca wyobraźnię, zdolności obrazowania tekstu ruchem, wyrażania emocji. – Różne opowiadania.

A teraz rodzica poprosimy o przeczytanie tekstu a dzieci zabawią się w aktorów i będą wcielać się w postać bohatera opowiadania.

• Antek bawi się w swoim pokoju. Nagle słyszy dziwne szmery. Jest przerażony. Biegnie do mamy. Mamusia postanawia razem z Antkiem sprawdzić co to za odgłosy. Po cichu skradają się w kierunku firanki, zza której nagle wychodzi kot. Ach to jego sprawka. Antek bierze go na ręce, przytula, głaszcze i żartobliwie mu grozi. Uśmiecha się do mamy.

• Dzisiaj są urodziny Marty. Marta jest bardzo smutna, ponieważ wszystko jest przygotowane a goście nie przychodzą. Ciągle pyta rodziców która godzina. Siada na fotelu i zaczyna płakać. Nagle słychać dzwonek. Biegnie do drzwi - otwiera je... O!! Ze zdziwienia otwiera buzię. Ile gości. Cała rodzina i dzieci. Wszyscy mają kolorowe balony i prezenty. Marta jest szczęśliwa. Zaprasza gości do środka. Potem wszyscy wesoło tańczą do ulubionej muzyki.

II ,,Co jest cięższe, a co lżejsze?" – zabawy z zastosowaniem wagi szalkowej oglądanie filmu Mierzymy wagą w kilogramach (waga szalkowa, kilogram) https://youtu.be/gPGnv3Ra9iY

Zapraszam Was teraz do opowiedzenia do czego potrzebna jest waga oraz co to jest waga szalkowa. Mam nadzieję, że potraficie wytłumaczyć co to znaczy równowaga. Jeżeli macie w domu wagę przyjrzyjcie się jej proszę, zapytajcie rodziców jak można z jej pomocą zważyć różne rzeczy. To może być ciekawa zabawa :)

Karty pracy cz.4, s.55Karty pracy cz.4 890623_NP_OLKA_I_ADY_KP_6_lat_cz4

Zachęcam do wykonania pracy zadaniowej - kolorowanie w każdej parze cięższego przedmiotu. Kończenie rysowania wag według wzoru.

III W krainie zagadek. Zapraszam do ćwiczenia myślenia podczas rozwiązywania zagadek słownych.

• Mierzy minuty, godziny, z nim się nigdy nie spóźnimy. Kiedy coś w nim się zepsuje, zegarmistrz go zreperuje.

• On piąty jest w kolejce, gdzie stoi 12 miesięcy.

Maj

• Ma rzeki, ale bez wody. Ma lasy, ale nie ma tam drzew i zwierząt. Ma miasta, ale bez ludzi. Co to takiego?

Mapa albo globus

• Cienki, gruby, w linie, w kratki. Można w nim pisać lub rysować kwiatki.

Zeszyt

• Gdy go długo nie ma - wszyscy narzekają, a gdy wreszcie przychodzi - szybko pod parasol się chowają.

Deszcz

• Idzie w górę, idzie w dół, ale się nie porusza. Co to takiego?

Schody

• Gdy coś źle narysowałeś, i znów narysować chciałeś, ona ci w tym pomagała i "złe" linie usuwała.

Gumka do gumowania

• Dwa kółeczka, ostrza dwa, wytną cuda raz i dwa.

Nożyczki

• Nosi dom na swoim grzbiecie, kto to jest? Już na pewno wiecie!

Ślimak.

Zadania dla małych bystrzaków - ćwiczymy pamięć i spostrzegawczość

- https://youtu.be/Zk3_uPwqTyI

- https://youtu.be/k-keE_Vd-EE