CZWARTEK 28.05.2020

1. Drogie Smerfy, przygotujcie Kartę pracy, cz. 4, s. 51. Odwzorujcie kwiaty dla mamy, a potem narysujcie po śladach rysunki róż.

Starsze i młodsze Smerfy Próbują narysować na kartce jeden duży kwiatek dla mamy wymyślony przez siebie.

2. Teraz pobawimy się, myśląc o swoich rodzicach. Będzie Wam potrzebne duże czerwone serce oraz mazaki.

- Spróbujcie ułożyć kilka zdań o mamie i o tacie lub o obojgu rodzicach. Poproście rodziców, aby zapisali te zdania na papierowym sercu. Przeliczcie ilość wyrazów w każdym zdaniu. Serce możecie ozdobić w dowolny sposób, a następnie udekorujcie nim pokój rodziców.

- Nauczcie się prostej, krótkiej rymowanki dla mamy i taty:

Mamo, mamo - co ci dam?

To serduszko, które mam.

A w serduszku miłość jest.

Mamo, mamo kocham Cię!

Tato, tato – co ci dam”

To serduszko, które mam.

A w serduszku miłość jest.

Tato, tato kocham Cię!

- Do kolejnej zabawy będą potrzebne dwa koła wycięte z papieru (czerwone i zielone).

Dziecko biega swobodnie po dywanie. Gdy rodzic podniesie do góry krążek, zależnie od pokazanego koloru wykonują ustaloną uprzednio czynność (na każdy kolor inną). Np. widząc czerwony krążek, wykonują skłon, zielony – stają na jednej nodze, Gdy rodzic opuści krążek, dzieci przestają wykonywać ćwiczenia i znów biegają po dywanie.

3. Rozejrzyjcie się dookoła i znajdźcie jakieś przedmioty, które pomogą Wam w zagraniu refrenu piosenki pt. „Piosenka dla mamy i taty”. Wysłuchajcie piosenki, a szczególnie jej refrenu: https://www.youtube.com/watch?v=HXfCH_3vdXE

27 maja 2020