09.04.2020 CZWARTEK - TEMAT KOMPLEKSOWY – ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Dzisiaj wyjątkowy czwartek - Wielki Czwartek - tak nazywa się ten dzień przed Wielkanocą.

Zapraszamy do działania:)

przygotujcie:

Karta pracy Nowe przygody Olka i Ady cz 3 ( fioletowe) 890622_NP_OLKA_I_ADY_KP_6_lat_cz3

kredki, mazaki, nożyczki, materiały plastyczne które są w domu :)

I Ćwiczenia poranne: "Zakręć kołem ćwiczen" To zabawa żebyśmy się wszyscy obudzili :)

Proponujemy wykonanie zadań - Karta pracy Nowe przygody Olka i Ady cz 3, s. 76 - Oglądanie obrazka koszyczka wielkanocnego. Zaznaczanie kolejności jego przygotowania liczbami. Kończenie ozdabianie jajka według wzoru. Powodzenia! Postarajcie się tak jak zawsze:)

II Zabawy i ćwiczenia pod hasłem: Co można zrobić z jajka? - rozmowy na temat potraw z jajek. Propozycja wielkanocnych dekoracji z jajka. https://www.youtube.com/watch?v=4PLmzZZULa4 To tylko propozycja na świąteczny stół. Pewno macie własne pomysły - ustalcie razem z rodzicami jakie potrawy przygotujecie na świąteczny stół :) Proponujemy wykonanie zadań - Karta pracy - Nowe przygody Olka i Ady cz 3, s. 77 - Kolorowanie koszyczka zgodnie z kolorami kropek. Dzielenie nazw zdjęć na sylaby lub na głoski.

III Zabawa słowna – Składamy życzenia. Wykonanie kartki według własnego pomysłu dzieci i układanie życzeń. Zapraszam Was teraz do wykonania wyjatkowej Kartki Wielkanocnej - całkowicie według własnego pomysłu. Kto potrafi i chce niech napisze, można oczywiście też życzenia narysować. Przemyślcie, wybierzcie materiały, dobrze zaplanujcie miejsce na kartce. Do dzieła :)) Gotowej pracy zróbcie zdjęcie i jezeli rodzice się zgodzą wyślijcie wszystkim Tygryskom do których możecie. Takie świąteczne pozdrowienia i życzenia będą wyjątkowe.

TYGRYSKI TO MY !

Pozdrawiamy Was bardzo mocno!!! Trzymajcie sie cieplutko!!!

p. Bożenka i p. Jola

08 kwietnia 2020