CZWARTEK 23.04.2020

1. Przygotujcie Kartę pracy, cz. 4, s. 18. Połączcie śmieci z odpowiednimi pojemnikami. Rysujcie butelki i słoiki po śladach. Poproście rodziców, aby wyjaśnili Wam znaczenie słowa „recykling”. Wysłuchajcie wiersza pt. „Dbaj o przyrodę”.

Kochamy naszą planetę, przecież na niej mieszkamy,

chcemy, by była piękna, dlatego o nią dbamy.

Nie zaśmiecamy lasów, w nich żyją zwierzęta,

to nasi przyjaciele, każdy z nas o tym pamięta.

Chcemy mieć czystą wodę w jeziorach i oceanach,

chcemy, by słońce świeciło na czystym niebie dla nas.

2. Wykonajcie kredkami rysunek na temat: „Jaki piękny jest świat”. Pokażcie w tej pracy plastycznej piękno przyrody – może to być las, jezioro łąka czy inne miejsce które lubicie i które Wam się podoba.

3. Przyroda jest bardzo ważna w naszym życiu i dbać o nią powinien każdy. Zastanówcie się, jakie prace można wykonać w ogrodzie, aby był piękny i kolorowy. Zastanówcie się, jakie narzędzia mogą pomóc w pracach ogrodniczych. Przygotujcie Kartę pracy cz.4 s.11. Są tam przedstawione narzędzia ogrodnicze. Poproście rodziców aby pomogli Wam przeczytać ich nazwy. Narysujcie te narzędzia po śladach i połączcie je z ich nazwami. Wykonajcie też zadanie umieszczone na dole strony.

22 kwietnia 2020