CZWARTEK 30.04.2020

1. Przygotujcie Kartę pracy, cz. 4, s. 34–35. Obejrzyjcie mapę Europy. Wysłuchajcie nazw państw europejskich – sąsiadów Polski. (Szarym kolorem zaznaczone zostały kontynenty Azji i Afryki) Pokolorujcie flagi Polski. Określcie, w którą stronę są zwrócone. Obejrzyjcie obrazki flag. Nazwijcie samodzielnie lub z pomocą rodziców państwa UE, do których one należą. Pokolorujcie rysunki flag według wzoru. Obejrzyjcie obrazki innych flag.

2. Przygotujcie Kartę pracy, cz. 4, s. 30−31. Opowiedzcie, co zwiedzali w Warszawie Olek, Ada, mama i tata z rodzicami mamy. Obejrzyjcie zdjęcia miejsc charakterystycznych dla Warszawy. Rysujcie po śladach rysunki bez odrywania kredki od kartki.

Słuchanie wiersza pt. „Kim jesteś?”.

Czy wiesz, kim jesteś? − To oczywiste!

Co ci jest bliskie? − Znaki ojczyste.

Ojczyste barwy − biało – czerwone.

Ojczyste godło − orzeł w koronie.

Ojczyste w hymnie − mazurka dźwięki,

no i stolica − miasto syrenki.

I jeszcze Wisła co sobie płynie:

raz na wyżynie, raz na równinie,

i mija miasta prześliczne takie…

Już wiesz, kim jesteś? − Jestem Polakiem.

Układanie zdań ze słowami: stolica, Wisła, syrena.

3. Teraz przygotujcie swoje ulubione klocki i spróbujcie skonstruować jakąś ciekawą budowlę według własnego pomysłu. Pamiętajcie o dokładnym łączeniu poszczególnych elementów.

Kochane Smerfy, w tym tygodniu to już koniec naszych wspólnych działań. Zapraszam znów w poniedziałek.

29 kwietnia 2020