30.04.2020 CZWARTEK - TEMAT KOMPLEKSOWY -

MÓJ KRAJ MIEJSCOWOŚĆ I REGION

Witam Was kochane Tygryski :)

Dzisiaj jest ostatni dzień miesiąca kwietnia. Wiosna w pełni:)

Zabieramy się zatem do zabawy i pracy :)

przygotujcie:

kredki ołówkowe, olówek – zatemperowane ;)

kredki, mazaki, nożyczki, klej,materiały plastyczne które są w domu :)

Karty pracy cz.4 890623_NP_OLKA_I_ADY_KP_6_lat_cz4

ulubione klocki:)

2 zestawy kartoników z zapisanymi liczbami od od 3 do 10 ( jeden napisy w kolorze czerwonym, drugi napisy w kolorze niebieskim);

I Krajobrazy - określanie, co przedstawiają zdjęcia. Proponuję na początek zadanie w Kartach pracy cz.4, s.26 890623_NP_OLKA_I_ADY_KP_6_lat_cz4 Nazwijcie proszę krajobrazy na obrazkach i odszukajcie w naklejkach zdjęcia podobne do tych krajobrazów i naklejcie je obok odpowiednich zdjęć.

Ćwiczenia poranne "Zakręć kołem ćwiczen" czyli trochę ruchu dla dużych i maluchów ;)

II Wykonanie koperty z adresem. Zapraszam teraz do zrobienia prostej koperty według instrukcji na filmie https://youtu.be/yUehw0Q4hOE a nastepnie proszę rodziców aby zapisali na kopercie adres zamieszkania podany przez dziecko.

Zabawa ruchowa ,,Budujemy wieże". Dziecko losuje z zamknietymi oczami kartonik na którym jest zapisana liczba w kolorze czerwonym lub w kolorze niebieskim – tylko jeden. Następnie na sygnał rodzica podbiega do pudełka z klockami i szybko buduje wieżę. Po ułożeniu budowli jeżeli ma kartonik z czerwoną liczbą to dostawia tyle elementów ile jest zapisanych na kartoniku, jeżeli ma kartonik z niebieską liczbą to odkłada z wieży tyle elementów ile jest zapisanych na kartoniku.

Doskonalimy umiejętność dodawania i odejmowania.

Ćwiczenia grafomotoryczne - rysowanie po śladach od obrazków dzieci do zdjęć miejscowości, w których mieszkają. Rysowanie po śladzie drogi babci i dziadka do domu. Karty pracy cz.4, s.25 890623_NP_OLKA_I_ADY_KP_6_lat_cz4

Ćwiczymy dokładne kreślenie po śladzie.

III Zorganizowanie domowego kącika regionalnego, związanego z Bytomiem. Wyszukanie zdjęć do tematu ,,Ja w moim mieście" i ustalenie miejsca w którym są zrobione albo narysowanie kilku rysunków ciekawych miejsc w Bytomiu na małych kartkach wielkości widokówki. Powstałe obrazki podpisujemy, moża je nakleic na większe kartoniki i spiąć w album. Warto dołączyć kartonowa okładkę z tytułem albumu ,, Moja miejscowość" i ładnie ją ozdobić. Do pracy zachęcamy Wszystkich domowników. Miłej twórczej działalności :)

Pozdrawiamy i życzymy ciekawego powitania miesiąca maja p. Bożenka i p. Jola

29 kwietnia 2020