CZWARTEK 9.04.2020

1. Narysujcie po śladach wzory na pisance. http://bystredziecko.pl/karty-pracy/szlaczki/szlaczki-pisanki-01.pdf Pamiętajcie o tym, żeby we właściwy sposób trzymać kredkę podczas rysowania.

2. Drogie Smerfy, teraz przypomnimy sobie ćwiczenia gimnastyczne, które poznaliście w ubiegłym tygodniu. Zaproście rodziców do wspólnej zabawy i zwróćcie szczególną uwagę na dokładne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń.

- Wirujący bączek – dzieci ślizgają się w kółko na brzuchu, a następnie na plecach.

- Chowamy się – w siadzie, przyciągają kolana do głowy, chowają głowy; rozprostowują się do pozycji leżącej.

- Gorąca podłoga – biegają z wysokim unoszeniem kolan.

- Na szczudłach – chodzą na sztywnych nogach.

- Ugniatamy podłogę – w leżeniu na plecach, wciskają wszystkie części ciała w podłogę. Zdobywanie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w otoczeniu.

- Prowadzimy niewidomego – jedno dziecko zamyka oczy, drugie staje zwrócone twarzą do niego i podaje mu ręce; prowadzi dziecko z zamkniętymi oczami w różnych kierunkach, a ono się temu poddaje. Potem zamieniają się rolami.

- Przekładamy naleśnik – jedno dziecko w leżeniu na brzuchu, przylega do podłoża; partner próbuje przewrócić je na drugą stronę; potem zamieniają się miejscami.

- Na koniec spróbujmy zilustrować ruchem dowolną, znaną nam melodię. Dzieci improwizują ruchowo przy muzyce o zmiennym tempie.

3. Dziś na koniec kilka zagadek, związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Kto zna odpowiedź?

- W wielkanocnym koszyczku

leżeć będą sobie.

Zanim je tam włożę

ślicznie je ozdobię.

(pisanki)

- Twardą skorupką z wierzchu okryte,

za to śniadanie jest znakomite.

(jajko)

- Ten prawdziwy, na śniadanie wychodzi na łąkę.

Ten cukrowy, raz do roku ozdabia święconkę.

(baranek)

- Na wielkanocnym stole to ona króluje.

Polana słodkim lukrem i gościom smakuje.

(baba wielkanocna)

Czy udało Wam się rozwiązać wszystkie zagadki? Jeśli tak, to gratuluję.

Czwartek dla Smerfów

08 kwietnia 2020