Tematyka tygodnia: Dbamy o przyrodę

Piękny, fascynujący i tajemniczy, który dostarcza nam pozytywnych emocji, cieszy i wzrusza – to świat przyrody. Obcowanie z przyrodą daje spokój, co jest pewnym rodzajem terapii i dlatego już od najwcześniejszych lat życia człowieka należy tak kształtować jego sposób myślenia i zachowania, aby umiał o nią zadbać. Gdy w wieku przedszkolnym wpoimy dzieciom umiłowanie przyrody to będzie im ono towarzyszyć w ciągu całego życia. „Detektyw Łodyga” to nowy, edukacyjny program wyprodukowany przez stację MiniMini + Jego celem jest wzmacnianie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych oraz poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Poniedziałek

• Jak woda wędruje w przyrodzie? – oglądanie bajki na YouTube pt. „Detektyw Łodyga” Czy można wyhodować deszcz?

• Gdzie ukryła się woda na obrazku? – odszukiwanie wody na ilustracjach w książce z krajobrazami lub w dziecięcych książeczkach /różne stany skupienia/np. kałuża, stawy, jeziora, ośnieżone wierzchołki gór, lód na biegunie, woda ukryta pod ziemią, chmury na niebie itd. Poznanie wybranych zwierząt żyjących w wodzie ryby, raki,… i inne.

• Deszczowa chmura – praca plastyczna. Do zabawy potrzebujemy: bibułę w kolorze niebieskim, spryskiwacz z wodą, duża białą kartkę, watę oraz klej. Opisu wykonania pracy plastycznej szukamy na stronie internetowej pod hasłem Moje dzieci kreatywnie - Deszczowa chmura. Obserwujemy z dzieckiem ślady wody spływającej po szybie.

DBAMY O PRZYRODĘ

19 kwietnia 2020