Tematyka tygodnia: Dzieci z różnych stron świata.

Zbliżający się Międzynarodowy Dzień Dziecka jest okazją do rozmów na temat sytuacji dzieci żyjących w różnych miejscach na świecie, szacunku dla innych kultur. Niestety, nie wszystkie dzieci mogą świętować w ten dzień radośnie. Wiele z nich żyje w biedzie, w miejscach , w których toczą się wojny, lub z dala od swoich rodzin. Jest to, pomimo wszystko dzień kojarzący się z uśmiechem, ciepłem i zabawą.

Poniedziałek

- Dzieci – twarze świata, Children – the faces of World – oglądanie filmiku na YouTube przedstawiający dzieci z różnych stron świata. Każde z nich jest inne, ma inny kolor skóry, inny kształt oczu, inne fryzury i ubrania. Zapewniam Was, że pomimo tego, że różnią się wyglądem, wszystkie kochają bawić się z kolegami, koleżankami tak jak Wy. Spróbujmy razem z dzieckiem zatrzymać się przy każdym zdjęciu i krótko o nim opowiedzieć.

- Jeżeli Ci wesoło – zabawa ruchowa przy piosence. Słuchamy piosenki na YouTube Piosenki dla dzieci –www. letsing. pl przedstawia Jeżeli Ci wesoło. Podczas słuchania piosenki dziecko wykonuje określone czynności.

Jeżeli Ci wesoło - słowa piosenki wg M. Bogadanowicz

Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się,

Uśmiechnij się do wszystkich i zaklaszcz w ręce swe.

Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się,

To otwórz teraz usta i zamknij oczy swe.

Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się,

To pokaż najpierw język, a potem zęby swe.

Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się,

Nabierz w usta powietrza i klep policzki swe.

Jeżeli ci wesoło i dobrze bawisz się,

Uśmiechnij się do wszystkich i zaklaszcz w ręce swe.

- Wyklejanki - praca plastyczna. Wypełnianie plastelinką kółeczek na obrazku. Dowolnego, prostego wzoru szukamy na Eduzabawy. Obrazek drukujemy lub rysujemy swoja wersję.

DZIECI Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA

24 maja 2020