ŚRODA

• Jak oszczędzamy wodę? – oglądanie bajki na YouTube pt. „ Detektyw Łodyga” Basen na stole. Zapoznanie ze sposobami racjonalnego i oszczędnego korzystania z wody. Kontynuowanie rozmowy na temat wody i sposobów jej oszczędzania.

Przedstawiamy dziecku przykłady:

- mycie zębów z użyciem wody w kubeczku,

- branie prysznica zamiast kąpieli w wannie,

- dokładne zakręcanie kranu przed wyjściem z łazienki,

- gromadzenie wody deszczowej i podlewanie nią roślin w ogrodzie. Pokazanie dziecku jeszcze innych sposobów oszczędzania wody w domu (np. zmywarka do naczyń, napełnianie wodą komory zlewu do zmywania naczyń)

• Kwitnący ogród - stemplowanie palcem, praca plastyczna z użyciem farby. Potrzebujemy: kartkę z narysowaną trawą i łodygami kwiatów, pojemniki z kolorowa farbą. Dziecko macza palec w kolorowej farbie i stemplując tworzy płatki kwiatka. Uzupełnia obrazek. Może domalować chmurkę, słońce, drzewo.
  • Dzień Ziemi - 22.04.2020 r. Ziemia to nasza planeta i wspólny dom dla milionów ludzi, zwierząt i roślin.
  • Wykonanie przez dziecko laurki Kocham Ziemię – kolorowankę można wydrukować ze strony Miasto DZIECI.pl pod tym samym tytułem

DZIEŃ ZIEMI - OSZCZĘDZAMY WODĘ

21 kwietnia 2020