- Puszczanie baniek mydlanych – zabawa w wydłużanie fazy oddechowej.

Potrzebujemy: zestaw do wywarzania baniek mydlanych. Dziecko puszcza bańki mydlane. Stara się ich zrobić jak najwięcej (mama /tata prezentują sposób robienia baniek mydlanych). Dziecko obserwuje kolory baniek, a następnie stara się uderzyć w bańkę zanim upadnie.

- „O żabkach w czerwonych czapkach” (bajanie na ścianie) - oglądanie bajki Heleny Bechlerowej na YouTube o tym samym tytule. Rozmowa na podstawie bajki: Dlaczego żabki chciały zmienić swoje barwy? W jaki sposób żabki zmieniły swój wygląd? O czym zapomniały żabki zmieniając swoją zieloną barwę? Jak zakończyłaby się bajka, gdyby nie rada starej żaby? Barwy ochronne zwierząt, służą do tego, by ukryć się przed zagrożeniem np. ze strony bociana.

- Zabawa w zielone – w pokoju są różne zielone przedmioty, żeby dziecko mogło je swobodnie dotknąć podczas wyliczanki:

Grasz w zielone?

Gram!

Masz zielone?

Mam!

Zabawę powtarzamy kilka razy, dziecko stara się dotknąć za każdym razem coś innego.

- Żabka – praca plastyczna. dziecko wycina kółeczka i ozdabia. Potrzebne materiały i opis przygotowania znajdziemy na Ekodziecko. com. Łatwe żabki.

GRAMY W ZIELONE

06 maja 2020