Przedszkole nr 30 w Bytomiu

Szczęść Boże!

Drogie Dzieci! dziś na katechezie porozmawiamy o naszych rodzicach i opiekunach. Zastanówmy się nad tym, co dla nas robią i za co chcielibyśmy im podziękować.

Temat: Kocham moich rodziców.

Modlitwa. Dobry Boże, dziękujemy Ci za naszych rodziców i opiekunów. Dziękujemy za to, że nas kochają i otaczają nas swoją opieką i za to, że nas wychowują. Amen.

Piosenka. Zachęcam do posłuchania piosenki i zaśpiewania mamie
https://www.youtube.com/watch?v=JperH-I6LaM – Moja mama jest kochana

 

Rozmowa. Na jednej z poprzednich katechez poznaliśmy Rodzinę Pana Jezusa, nazywaną też Świętą Rodziną. Dowiedzieliśmy się, że Pan Jezus był posłuszny swoim rodzicom i uczy nas, jak my mamy traktować swoich rodziców, jak możemy okazywać im miłość.

Kochać swoich rodziców to dbać i szanować ich. Troszczyć się nawzajem o siebie i robić małe, drobne rzeczy, które są bardzo miłe. Można przytulić się do rodziców, mówić im miłe słowa czy też pomóc w obowiązkach domowych. Te małe, drobne rzeczy bardzo podobają się Panu Bogu i rodzicom. Nasza rodzina jest prezentem od Pana Boga. Dlatego chcemy dbać i troszczyć się o siebie wzajemnie, aby Pan Bóg był szczęśliwy, widząc, że my jesteśmy szczęśliwi.

Zachęcam do oglądnięcia prezentacji, w której możecie drogie Dzieci z pomocą Rodziców posłuchać rozmowy Kasi z babcią. Dziewczynka zastanawiała się nad tym, jacy wspaniali są rodzice. Następnie możecie dowiedzieć się w jaki sposób okazać rodzicom miłość, a przy okazji spędzić z nimi miło czas. Dowiecie się również, jak Pan Jezus pomagał swoim Rodzicom. A może z pomocą Rodziców zrobicie dla nich miłą niespodziankę ? https://view.genial.ly/5ec62b0baced720d9544a0f0/interactive-image-kocham-moich-rodzicow-kl0

Każdego dnia można powiedzieć swoim mamom, jak bardzo je kochacie i podziękować za ich miłość. A oto piosenka z życzeniami dla mam z okazji ich święta „Dnia Matki” https://www.youtube.com/watch?v=ioZT2G83QUI

Zadanie. Wykonajcie laurkę dla mamy czy też taty według własnego pomysłu lub pokolorujcie dołączone do katechezy obrazki. Waszymi pięknymi pracami możecie się pochwalić przesyłając je na adres email kanaga@poczta.onet.eu

Modlitwa. Kochane Dzieci, uczyńmy znak krzyża i pomódlmy się za naszych Rodziców, o zdrowie i siły dla nich, modlitwą „Zdrowaś Maryjo”. Dziękuję.

 

katecheza

26 maja 2020

Przedszkole nr 30 w Bytomiu