Szczęść Boże!

Witam serdecznie na naszym spotkaniu w tym radosnym, świątecznym czasie. Zapraszam na modlitwę i wspólny śpiew, ciesząc się, że Jezus zmartwychwstał.

Temat: Zmartwychwstały Jezus jest ze mną.

Modlitwa. Dzisiaj pomodlimy się, powtarzając jedno słowo, które oznacza „wychwalajmy radośnie Boga”. To słowo to „Alleluja”. Powtórzmy je jako modlitwę trzy razy: Alleluja, alleluja, alleluja.

Piosenka. Zapraszam do radosnego śpiewu https://www.youtube.com/watch?v=T4hR-Qmd28IBóg nie umarł, Jezus żyje

Rozmowa. Święta Wielkanocne są bardzo radosne, ponieważ cieszymy się zmartwychwstaniem Jezusa, który pokonał śmierć. W kościele przypomina nam o tym wydarzeniu pusty grób, figura zmartwychwstałego Jezusa, a także duża świeca zwana Paschałem.

Zmartwychwstały Jezus jest z nami zawsze. Obiecał to swoim uczniom i powiedział: „Oto jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Zmartwychwstały Jezus obiecał swoim uczniom, że nie zostawi ich samych, że będzie z nimi do końca świata. Jezus kocha każdego z nas i jest dzisiaj wśród nas, chociaż Go nie widzimy. Gdy Jezus przebywał ze swoimi uczniami, mówił, że jest zawsze tam, gdzie ludzie gromadzą się w Jego Imię. Jezus powiedział „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”.

Kiedy gromadzimy się w imię Jezusa? Gdy gromadzimy się na Mszy Świętej, gdy poznajemy Jezusa na katechezie, gdy modlimy się do Niego, On jest wśród nas, bo tak nam obiecał.

Gdzie jeszcze możemy spotkać się ze zmartwychwstałym Jezusem? Żywy Jezus mieszka w kościele w tabernakulum. Jest obecny pod postacią białego opłatka. Biały okrągły opłatek, który nazywamy hostią, podczas Mszy Świętej staje się prawdziwym Ciałem Jezusa. Ludzie spożywają ten Chleb, aby mieli siłę być coraz lepszymi. Wy również będziecie mogli przyjąć Jezusa pod postacią chleba w dniu I Komunii Świętej.

Zadanie. Zapraszam do oglądnięcia prezentacji, gdzie można pokolorować obrazek, ułożyć puzzle czy też wspólnie zaśpiewać piosenkę- dobrej zabawy.

Modlitwa. Powiedzmy Jezusowi, że cieszymy się z tego, że zmartwychwstał i jest zawsze z nami radosnym okrzykiem Alleluja.

Jezus zmartwychwstał- Alleluja.

Jezus jest zawsze z nami- Alleluja. Znak krzyża. Dziękuję.

15 kwietnia 2020