Szczęść Boże!

Na dzisiejszym spotkaniu dowiemy się, dlaczego Maryję nazywamy Matką i Królową naszej Ojczyzny. Porozmawiamy też o tym, gdzie i w jaki sposób Polacy oddają cześć Maryi jako Matce i Królowej.

Temat: Maryja Matką i Królową Polski.

Modlitwa. Rozpocznijmy spotkanie modlitwą „Zdrowaś Maryjo…”.

Piosenka. Mam dla Was słowa i melodię piosenki o mamie, spróbujmy się jej nauczyć https://www.youtube.com/watch?v=LSnpQYW_44I – Mama Królowa

Mama czuwa Mama wie
Czego każde dziecko chce
Mama kocha Mama wie najlepiej
Czego mi brakuje
Czego potrzebuje
Mama kocha Mama wie najlepiej

Nie potrzebne Mamie
Brylanty, złoto i korona
Ona piękna jest bez tego
I Błogosławiona

Można Ciebie namalować
Można o Tobie śpiewać
Bo Ty jesteś najpiękniejsza
Bo Ty jesteś Królowa Nieba

Maryja jest naszą najlepszą Mamą. Troszczy się o każdego z nas. O wszystkich naszych problemach mówi Jezusowi i prosi, by On nam pomagał. Maryja zawsze wspierała Jezusa. Gdy Jezus umierał na krzyżu, nie było przy Nim tych, którym przywrócił zdrowie, którym wyświadczał dobro. Uciekli również Jego uczniowie. Została tylko Maryja oraz najmłodszy z uczniów – Jan. Jezus, widząc swoją Matkę i ukochanego ucznia – Jana, w słowach „Oto Matka Twoja” wskazał Janowi, że Maryja będzie Matką wszystkich ludzi.

W naszej ojczyźnie jest wiele miejsc, w których w szczególny sposób wraz z Maryją oddajemy cześć dobremu Bogu. W Polsce najbardziej znane są: Jasna Góra, Licheń, Gietrzwałd, Limanowa i Święta Lipka, gdzie znajdują się Jej obrazy lub figury. Miejsce, które odegrało największą rolę w dziejach narodu polskiego, to Jasna Góra, nazywana często duchową stolicą Polski, znajdująca się w mieście Częstochowie.

Proponuję, abyśmy wybrali się w to szczególne miejsce wraz z dziećmi Jadzią i Maćkiem i ich dziadkiem. Oprócz tego czekają na Was jeszcze inne niespodzianki- udanej podróży.

Modlitwa. Pomódlmy się do Maryi- naszej Mamy słowami „Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam”. Powtarzamy trzy razy. Znak krzyża.

29 kwietnia 2020