Przedszkole nr 30 w Bytomiu

 

Szczęść Boże!

Witam serdecznie na katechezie. Na naszym ostatnim spotkaniu mówiliśmy o wielkiej miłości Jezusa do nas wszystkich. To On wziął na swoje ramiona ciężki krzyż i oddał za nas swoje życie. Zapraszam Was do wspólnej modlitwy.

Temat: Wielka Sobota- święcimy pokarmy i odwiedzamy Jezusa.

Modlitwa. Przywitajmy się z Jezusem słowami modlitwy „Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami”.

Piosenka. Zaśpiewajmy razem piosenkę, dziękując Jezusowi za Jego miłość https://www.youtube.com/watch?v=jIt6drkOdRg - Rysuję krzyż z kropelką krwi

Rozmowa. Jezus bardzo cierpiał z miłości do ludzi i oddał za nich swoje życie. Następnie został zdjęty z krzyża i pochowany w grobie. Dzień, kiedy odwiedzamy Jezusa w grobie to Wielka Sobota. Przychodzimy do kościoła, aby okazać wdzięczność Jezusowi za Jego miłość i poświęcenie, a także by poświęcić pokarmy. Stając z koszykiem przy grobie Jezusa, przypominamy sobie, że nasze życie i wszystko, co posiadamy, jest wielkim darem od Niego. W Wielką Sobotę modlimy się w ciszy, bo czekamy na wielkie zwycięstwo Jezusa- powrót do życia.

Zapraszam do katechezy wirtualnej, która poprzez kolorowe ilustracje przybliży Wam najważniejsze wydarzenia zapowiadające Święta Wielkanocne.

https://view.genial.ly/5e8aeb4a260c290e39b956a7/presentation-smiling-facekatecheza-dzieci-mlodsze-wielki-tydzien-smiling-face

Modlitwa. Podziękujmy Panu Jezusowi za to, że okazał nam tak wielką miłość. – Za to, że umarłeś dla nas na krzyżu… Dziękujemy Ci, dobry Jezu.– Za to, że oddałeś za nas swoje życie...Dziękujemy Ci dobry Jezu. – Za to, że nas kochasz… Dziękujemy Ci dobry Jezu.

Życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i nadziei. Szczęść Boże.

Katecheza na czwartek

09 kwietnia 2020

Przedszkole nr 30 w Bytomiu