- Prawa – lewa – zabawa muzyczno – ruchowa. Wykonywanie ruchów zgodnie z treścią piosenki. Utworu szukamy na You tube pt. Oliwia Klimke – Prawa – lewa

- Gra w kolory - żółty- słuchanie wiersza A. Rumińskiej

Żółte słoneczko, żółte kaczeńce nad rzeczką, żółte banany, żółte cytryny, żółta kaczuszka na stawie i żółty motylek w trawie. I co jeszcze żółtego jest wokół ciebie kolego? Mama/ tata zadają pytania: co występuje w kolorze żółtym w wierszu? Co może być jeszcze w kolorze żółtym? (burza mózgów). Podajemy nazwy rzeczy w kolorze żółtym.

- Kogel – mogel – przygotowanie deseru. Potrzebujemy: jajko, porcelanowy kubek, cukier, łyżeczka. Przed wykonaniem zadania proszę o dokładne umycie rąk. Mama/ tata wbija dziecku żółtko do kubka. Dziecko samo odmierza dwie łyżeczki cukru do kubka i kręci za pomocą łyżeczki kogel – mogel. Na koniec zjada go. Smacznego!

Tropem żółtego koloru – zabawa plastyczna. Potrzebujemy kartkę lub bibułę w kolorze żółtym, klej , kartkę białą. Sprawne rączki dziecka wycinają z żółtego papieru lub bibuły paski. Dziecko komponuje z nich kształty dowolnych przedmiotów: dom, roślina, zwierzę, figura geometryczna, itp. Po ułożeniu, dziecko przykleja kompozycję na kartkę.

Krasnoldki i Misie- wtorek

15 czerwca 2020