Piłka słuchanie wiersza D. Gellner. Mama / tata czyta wiersz, a dziecko uważnie słucha.

Po cichutku, po kryjomu wyskoczyła piłka z domu.

Hop! Hop! W górę! W dół! Przeskoczyła świata pół. Zatrzymała się pod płotem, zatańczyła z burym kotem. Hop! Hop! Raz i dwa! Obudziła złego psa.

Mama / tata prowadzi z dzieckiem rozmowę na temat wiersza. O czym jest wiersz? Co robiła piłka? Gdzie się zatrzymała? Pokaż ręką górę, a potem – dół, tak jak skakała piłka.

- Skacząca piłka – zabawa ruchowa. Dziecko naśladuje podskakującą piłkę: szybko a potem wolno.

Piłka – malowanie farbami. Potrzebujemy: kartkę z narysowanym dużym kołem, farby plakatowe, pędzel.

Mama/ tata rysuje na kartce duże koło (piłkę). Dziecko maluje farbami swoją kolorową piłkę. Dziecko podaje nazwy użytych kolorów farb.

Krasnoludki i Misie- czwartek

17 czerwca 2020