- ,,Czym podróżować?”- słuchamy wiersza B. Formy

czytanego przez mamę/ tatę dziecko stara się odpowiedzieć na pytania: Wymień starodawne pojazdy? Jakie są współczesne środki lokomocji? Co to autostrada?

- Środki transportu – oglądamy film. Filmiku szukamy na You tube pod tytułem Środki transportu –Bajeczka edukacyjna dla dzieci. Po obejrzeniu filmiku dziecko stara się odpowiedzieć na pytania: Jak nazywają się pojazdy pokazane w bajce? Którymi pojazdami ty podróżowałeś?

-,,Prawda – fałsz” zabawa dydaktyczna rozwijająca myślenie /przykłady zdań poniżej w tekście/ Potrzebujemy dwa klocki: żółty i czerwony. Dziecko bierze do ręki klocki i jeśli usłyszy zdanie prawdziwe to unosi klocek w kolorze żółtym, jeśli fałszywe to unosi klocek czerwony.

- Rowerek – praca plastyczna. Wzoru szukamy na Praca plastyczna .pl Potrzebujemy płatki higieniczne, klej kolorowy papier i sznureczki.

Prawda- fałsz

1) Samochodem można podróżować nad morze.

2) Statek może płynąć po morzu.

3) Pociągiem może jechać dużo ludzi.

3) Duży rower ma 4 koła.

4) Skuter wodny może jechać po ulicy.

5) Helikopter jeździ po ulicy.

6) Czasami statki parkują na parkingu.

7) Samochody mają cztery koła.

8) Autobusy mają śmigła.

9) Okręty pływają po morzu.

10) Autobusem, tramwajem, pociągiem i metrem jadą pasażerowie.

Krasnoludki i Misie- piątek

04 czerwca 2020