- „Raz, dwa, trzy, żaba patrzy” – zabawa ruchowa. Dziecko stoi po jednej stronie pokoju, zaś mama/ tata „żaba” po drugiej odwróceni plecami do dziecka i mówią wyliczankę: raz, dwa, trzy, żaba patrzy…W tym czasie dziecko biegnie do rodzica. Na koniec, jak skończy mówić wyliczankę, rodzic „żaba” odwraca się do dziecka, a dziecko stoi bez ruchu. Gdy dziecko się poruszy wraca na koniec pokoju. Gdy dziecko się nie ruszy, rodzic znowu się odwraca i mówi wyliczankę, a dziecko w tym czasie do niego biegnie. Gdy dziecko dobiegnie i dotknie rodzica „żabę”, następuje zamiana ról.

- Żabka – zabawa muzyczno – ruchowa. Pokazujemy ruchem zgodnie z piosenką. Utworu szukamy na You tube pt. Karaoke dla dzieci – Żabki – z wokalem.

- Zdrowe kanapki na drugie śniadanie – przygotowanie przekąski. Potrzebujemy: pieczywo, masło, wędlina lub ser (według uznania), pomidor i zielone warzywa: sałata, ogórek, szczypiorek. Przed wykonaniem kanapek proszę o dokładne umycie rąk.
Dziecko próbuje samodzielnie wybierać produkty i układać na kanapeczkę. Smacznego!

- Zielony jak brokuł - praca plastyczna. Wzoru szukamy na Praca plastyczna. pl Potrzebujemy: szablon warzywa, zielone kółeczka, kredki zielone, klej.

Zielone warzywa jedzmy na zdrowie!

krasnoludki i misie- środa

17 czerwca 2020