Przedszkole nr 30 w Bytomiu

- Bezpieczeństwo w czasie wakacji nad wodą – wspólnie z mamą/ tatą  oglądamy film edukacyjny. Filmiku szukamy na You tube pt. Bezpieczeństwo dzieci nad wodą / Bezpieczne wakacje #1

Dziecko odpowiada na krótkie pytania:  

- gdzie znajdowały się dzieci? 

- kto pilnuje bezpieczeństwa na plaży? 

- co oznacza czerwona flaga wywieszona na plaży?

- co trzeba najpierw zrobić, żeby zanurzyć się w wodzie?

 - co należy zrobić, jeżeli znajdujemy się  w odzie, a  nadchodzi burza? 

- Kochani rodzice porozmawiajcie, ze swoim dzieckiem (dziećmi), jak należy się zachować, gdy zgubią się na wakacjach. Przypomnijcie im, co należy w takiej sytuacji zrobić, do kogo iść, co powiedzieć. Zachęcamy do przeczytania artykułu, na ten temat. Szukamy artykułu na Mataja – ciążą i rodzicielstwo oparte na dowodach naukowych. LOST. NAUCZ DZIECKO CO ROBIĆ ZANIM SIĘ …ZGUBI.

-  Żaglówka – praca plastyczna. Do wykonania pracy potrzebujemy: nakrętki, wykałaczki, klej, kawałek pianki kolorowej, nożyczki. Wycinamy z pianki trójkąt, który przebijamy wykałaczką. W taki sposób powstanie nam żagiel. Następnie należy przymocować żagiel do nakrętki, najlepiej będzie użyć klej na gorąco lub klej magic, jeżeli nie macie w domu kleju można użyć plasteliny. Powodzenia! 

-  Wyścigi żaglówką – kochani rodzice i dzieci poszukajcie w domu plastikowego pojemnika, najlepiej dużego. Nalejcie do niego wody i urządźcie wspólnie wyścig żaglówek. Aby żaglówki się  poruszały dmuchajcie w nie. Wyznaczcie sobie start i metę. Udanej zabawy!

 - Wakacyjna wyliczanka – mamo/ tato nauczcie swoje dzieci, krótkiej wakacyjnej wyliczanki. 

Konduktorze, konduktorze, czy zabierzesz nas nad morze?

Bardzo chętnie raz i dwa, ale zróbcie to co ja…

Konduktorze, konduktorze, każdy jechać z tobą może?

Pokaż bilet raz, dwa, trzy na wakacje jedziesz ty…

 

Krasnoludki i misie- środa

24 czerwca 2020

Przedszkole nr 30 w Bytomiu