- Kto bzyczy w ulu? Śpiewanie piosenki . Zapoznanie z ruchami i gestami do piosenki /aranżacja poniżej/ Pszczółka śpi w ogrodzie. Utworu szukamy na You tube pt. Pszczółka śpi w ogrodzie.

- Przygoda małej pszczółki – słuchanie opowiadania C. Lewandowskiej. Mama/ tata czytają opowiadanie a następnie prowadzą rozmowę z dzieckiem na temat życia pszczół i ich znaczenia w życiu człowieka. Informują o niebezpieczeństwie płynącym z kontaktu z pszczołami. Znaczenie miodu dla ludzi /tekst opowiadania poniżej/

- Pszczółka”- kolorowanie sylwety pszczoły kredkami świecowymi. Dobór właściwych kolorów. Wzoru szukamy na Przedszkolankowo.pl i drukujemy

Pszczółka śpi w ogrodzie – aranżacja ruchowa piosenki.

• Pocieranie oczu, klaskanie (raz, dwa, trzy),

Pocieranie policzków, klaskanie (raz, dwa, trzy)

Ref.: Marsz w miejscu , grożenie palcem x 2

klaskanie (raz, dwa, trzy)

• Ziewanie , klaskanie (raz, dwa, trzy)

Ruszanie nogą, klaskanie (raz, dwa, trzy)

Ref.: Dotykanie ramion, obrót x2

Klaskanie (raz, dwa, trzy) x2

Przygoda małej pszczółki – opowiadanie C. Lewandowskiej

Był piękny wiosenny, dzień. Rodzina pszczela wraz z małą pszczółką wybrała się na łąkę, by zebrać z kolorowych kwiatów nektar i pyłek. Pamiętaj Maju, nie oddalaj się bo możesz zabłądzić i nie trafisz sama do naszego ula. Mamy bardzo dużo pracy, musimy zebrać nektar z kwiatów. Maja fruwała z kwiatka na kwiatek i zlizywała języczkiem nektar i pyłek z kwiatów. Nawet nie spostrzegła się, że oddaliła się daleko od swojej rodziny. I… rozpłakała się. Co ja teraz zrobię? Jak trafię do swojego domku? – ula? Nie pamiętam drogi. Aż tu, co to za pszczoła? Dzień dobry mała dziewczynko, co ty sama tu robisz? Jestem bąk Felek, dlaczego płaczesz? Ja jestem pszczółka Maja, przyfrunęłam na tę łączkę, by zbierać nektar ze swoją rodziną i zgubiłam się. I Maja się znowu rozpłakała. Nie płacz Maju, otrzyj z oczu łzy, ja ci pomogę i szybko odnajdziemy twoją rodzinę. Wiem, gdzie znajdują się najbliższe ule, pofruniemy Maju razem. I bąk Felek razem z małą pszczółką przyfrunęli do ula. Dziewczynka podziękowała bąkowi i postanowiła więcej nie oddalać się od swojej rodziny pomimo pracy podczas zbierania pyłku i nektaru z kwiatów.

Krasnoludki i misie

09 czerwca 2020