- „Samolot, odrzutowiec, rakieta, supermen”- zabawa ruchowa. Dziecko przemieszcza się w określony przez mamę/tatę sposób. Rodzic podaje hasła: ,,Samolot” – dziecko przemieszcza się z ramionami w bok naśladując samoloty, ,, Odrzutowiec” – dziecko przemieszcza się z ramionami odwiedzionymi do tyłu naśladując lecący odrzutowiec, ,,Rakieta” – dziecko zatrzymuje się i z rękoma złożonymi i uniesionymi w górę podskakuje w miejscu, ,,Supermen” – dziecko podskakuje w miejscu unosząc jedną rękę w górę, naśladując lecącego supermena.

-,,Co to za pojazd?” oglądamy film. Filmiku szukamy na You tube Co to za pojazd – Bajka dla dzieci /Pikuś i Mruczek. Dziecko odpowiada na pytania: Jakie pojazdy wystąpiły w bajce? Które pojazdy jeżdżą na sygnale?

-,,Numery alarmowe” oglądamy film. Filmu szukamy na You tube Numery alarmowe dla dzieci / Lulek .tv Dziecko stara się odpowiedzieć napytania: Gdzie dzwonimy, gdy grozi nam niebezpieczeństwo? Gdzie dzwonimy, gdy wybuchnie pożar? Gdzie dzwonimy, gdy ktoś poczuje się słabo i potrzeba lekarza? Czy pamiętasz jaki jest numer na policję/ pogotowie/ straż pożarną? Jaki jest europejski numer alarmowy?

- 112 każdy wie - nauka rymowanki na pamięć / tekst poniżej/

-Piękny ogień – praca plastyczna Wzoru pracy szukamy na Dzieckiem bądź. Potrzebujemy kartkę i kredki.

Numery alarmowe / rymowanka/

,,112 (sto dwanaście), każdy wie

i tam dzwoni, gdy jest źle,

112 wciskam w telefonie