Wakacyjne plany – ćwiczenia artykulacyjne i ruchowe na podstawie rymowanki I. Fabiszewskiej /tekst rymowanki poniżej/

- Wakacyjne bagaże – zapoznanie z zawartością walizki.

Potrzebujemy: małą walizkę, w której znajduje się np. 5 foremek i 4 łopatki do piasku, koło dopływania (dmuchane), czepek, koc, dwie letnie czapki, okulary przeciwsłoneczne, 3 małe piłeczki. Dziecko wyciąga poszczególne przedmioty i układa je na dywanie). Określa przeznaczenie przedmiotów i układa obok siebie te, których przeznaczenie jest takie samo (do zabawy, do ochrony przed słońcem) dziecko liczy przedmioty.

- Plaża – odbijanie śladów stópek. Potrzebujemy: kartkę pomalowaną w połowie na żółto, w połowie na niebiesko, farba brązowa. Dziecko maluje kartkę na wspomniane kolory. Potem odbija sady stópek zużyciem farby i pomocą mama/ taty.

Słonecznych, radosnych, wspaniałych wakacji życzymy wszystkim przedszkolakom Misiom!

Wakacyjne plany – rymowanka I. Fabiszewskiej

Słonko mocno świeci (dziecko podnosi ręce i naśladuje wkręcanie żarówek)

Cieszą się więc dzieci (dziecko podskakuje obunóż)

Chi, chi, cha, chi, chi, cha (dziecko powtarza sylaby i klaszcze)