1.Ćwiczenia grafomotoryczne Lot ptaka.

Patyczki do liczenia, obręcz. Rodzic rozkłada w różnych częściach pokoju patyczki do liczenia. Zadaniem dziecka jest znaleźć patyczki i narysować nimi w powietrzu drogę, którą ptak mógłby zanieść patyczek (gałązkę) do gniazda. Rodzic pokazuje, jak to zrobić, kreśląc w powietrzu łatwe wzory: linie faliste, łamane, sinusoidę.

Zabawa dydaktyczna Gdzie siedzi ptak?

Pluszowa zabawka – najlepiej ptak. Dziecko wita się z nim delikatnie, głaszcząc go po grzbiecie. Rodzic znajduje w pokoju miejsce dla zabawki i ją tam zostawia. Dziecko wstaje, mówi, gdzie jest ptak (np.: na półce, pod krzesłem, obok... za… nad…), i znajduje dla niego nowe miejsce- role się odwracają.

2. „Jakie to kwiaty”? – oglądanie ilustracji przedstawiających kwiaty wiosenne. Nazywanie ich i opisywanie ich wyglądu. Przypomnienie, jakie warunki są potrzebne aby kwiaty mogły prawidłowo rosnąć.

3. „Wiosenny rytm” – zabawa konstrukcyjna. Rozwijanie umiejętności układania prostego schematu według wzoru podanego przez rodzica z motywem wiosennym.

Krasnoludkowy czwartek

01 kwietnia 2020