1. Zabawa ruchowa Gra w zielone – tekst popularny.

Przedmioty w kolorze zielonym. Rodzic rozmieszcza w pokoju różne przedmioty w kolorze zielonym.

Pyta: Grasz w zielone?

Dziecko odpowiada: Gram!

Rodzic: Masz zielone?

Dziecko:Mam!

Wówczas dziecko musi dotknąć jakiegoś przedmiotu w kolorze zielonym.

Zabawa matematyczna „Żabki w stawie.”

Należy przygotować: niebieską kartkę wyciętą w owalny kształt i papierowe żabki (sztuk 5)

Rodzic prosi, aby dzieci umieściły w stawie dwie żabki. Doskoczy do nich jeszcze jedna żabka. Ile jest teraz żabek? Rodzic może modyfikować w dowolny sposób zarówno liczbę dodawanych, jak i odejmowanych obrazków żabek.

2. Zabawa ćwicząca spostrzeganie – Ence-pence.

Mały przedmiot do rączki dzieci, np.: guzik, piórko, moneta. Dziecko chowa ręce za siebie i ukrywa mały przedmiot w jednej dłoni. Mówi do rodzica: Ence-pence, w której ręce? i pokazuje zaciśnięte pięści. Rodzic lekkim klepnięciem wskazuje dłoń, w której jest ukryty przedmiot. Jeśli trafi – zamieniają się rolami, a jeśli nie – zgaduje ponownie.

Utrwalenie wiadomości z tygodnia. Przypomnienie nazw wiosennych kwiatów przy muzyce A. Vivaldiego „Wiosna”

3. Zabawa „Prawda czy fałsz”

Pszczoły zbierają nektar z kwiatów i robią z nich lizaki.
Wiosną na łące dzieci lepią bałwana.
Po łące przechadza się bocian i szuka żabek na śniadanie.
A żabki chowają się przed nim w trawie i wołają kra, kra.

Zabawa ruchowa Przylot bocianów. Dziecko biega po pokoju i macha szeroko rozpostartymi ramionami, udając lecącego bociana. Na hasło: Gniazdo – lądują, składając skrzydła blisko ciała, i stają na jednej nodze (druga może być ugięta w kolanie), głośno przy tym klekocą z radości.

Zabawa dydaktyczna Przeczenia.

Dziecko dopowiada przeczenia do podanych przez rodzica: nieszybki (wolny), nieciepły (zimny), niemały (duży), niestary (młody), niemokry (suchy), niewesoły (smutny), niedaleki (bliski), niebiedny (bogaty), niedługi (krótki) itp.

Krasnoludkowy piątek

02 kwietnia 2020