ŚRODA

- Układamy puzzle online - zwierzątka egzotyczne. Obrazków szukamy na puzzle factory - wyświetli się napis naciśnij i zacznij układać puzzle. Zaczynamy, wyszukujemy jak najwięcej zwierząt i uzupełniamy tak, by pasowało. Brawo!

- Zwierzęta dla dzieci w Afryce odgłosy zwierząt Safari/CzyWieszJak Nauka zwierząt afrykańskich dla dzieci w formie bajki (oglądanie bajki na YouTube pod tym samym tytułem). Mama / tata utrwala wiedzę o lwie, lwicy i lwiątkach: niebezpieczne drapieżniki (polują na inne zwierzęta), zamieszkują Afrykę, można je obejrzeć w zoo, są kuzynami naszych kotów, ale dużo większymi.

- Gdzie siedział lew? – zabawa utrwalająca znajomość określeń związanych z położeniem przedmiotu w przestrzeni. Mam/tata chowa zabawkę pluszową przedstawiającą lwa. Dziecko odnajduje lwa i mówi, gdzie go znalazło używając określeń dotyczących położenia przedmiotów w przestrzeni: na, pod, za, wysoko, nisko.np. lew siedział pod stołem. Mama/ tata zmienia miejsce ukrycia zabawki i powtarza zabawę.

- Wesoły lew – praca plastyczna. Szukamy wzoru na Praca plastyczna. pl Potrzebujemy: szary papier, nożyczki mazaki, farby.

- Bytomski śpiący lew – symbol naszego miasta. Mamo/tato jeśli to możliwe wybierzmy się z dzieckiem na spacer do pomnika na rynku i zapoznajmy je z symbolem naszego miasta lub pokażmy zdjęcie z Internetu.

KRÓL WSZYSTKICH ZWIERZĄT

12 maja 2020