Tematyka tygodnia: Moi rodzice.

Najukochańsze osoby w naszym życiu, to oczywiście Mama i Tata.

Poniedziałek

- Słuchanie piosenkiPełna chata” w wykonaniu Dzieci z Brodą. Utworu szukamy na YouTube pod tytułem Joszko Broda Dzieci z Brodą Pełna chata.

- Z rodzinnego albumu – zabawa dydaktyczna. Mama/tata i dziecko oglądają zdjęcia z rodzinnego albumu. Dziecko wyszukuje siebie i członków swojej rodziny. Nazywa ich podając współzależności (mama, tata, siostra, brat, babcia, dziadek)

- Rodzinka – słuchanie opowiadania Anny Surowiec.

„W pewnym domu rodzice mieszkają, którzy małego synka i malutką córeczkę mają. Mama jest dumna ze swoich dzieci, tata zaś dzieciom przykładem świeci. Cieszy się dziadek, ze ma już wnuka, cieszy się babcia, że wnuczkę ma. Dziadek i babcia wnuki kochają i prezentami je rozpieszczają. Dziadek książeczki ciągle kupuje, babcia zaś smaczne obiadki gotuje. Jest w tej rodzince też kot i pies. Kot lubi mleko, pies kości je, choć razem żyją to kłócą się. Mama hałasem się denerwuje, córeczka płacze, a wtedy tata do akcji wkracza. Zabiera psa do parku na spacer, a w wózku wiezie też dwoje dzieci. Jest piękna pogoda, słoneczko świeci, na placu zabaw bawią się dzieci. Potem do domu wszyscy wracają, jak było w parku opowiadają. Cała rodzinka wesoła jest i na przygody gotowa też.”

Rozmowa z dzieckiem na podstawie opowiadania. Dziecko udziela odpowiedzi na pytania:

Jak nazywa się mama i tata ?(rodzice)

Jakie są dzieci w tej rodzinie? (syn, córka)

Kto to są wnuki?

Kto jeszcze mieszka razem z rodziną? (pies, kot)

- „Figurki”- zabawa ruchowa. Na dźwięk dzwoneczka lub kluczy dziecko porusza się po pokoju, brak dźwięku oznacza wykonanie figurki (staje nieruchomo w różnej pozie). Zabawę powtarzamy kilka razy.

- To my – rysowanie portretu rodziny z wykorzystaniem kształtów figur geometrycznych. Wzoru szukamy na Ekodziecko.com

MOI RODZICE

17 maja 2020