Tematyka tygodnia: Moja ojczyzna.

Polak to osoba, która mówi po polsku, a jego krajem jest Polska. Miś założył biało – czerwony szalik, a Margolcia ma we włosach kokardy w narodowych barwach. Kukiełki opowiadają dzieciom o tym, jak bardzo są dumne z tego, że mieszkają w Polsce. Z okazji państwowego święta Margolcia i Miś śpiewają szczególną piosenkę.

Poniedziałek

- Margolcia i Miś zapraszają dziś”Flaga biało – czerwona – oglądanie programu pod tym tytułem. Utrwalanie nazw polskich symboli.

Mamo/ tato pobawcie się ze mną w wyszukiwanie spośród obrazków flag innych państw – flagi Polski. Układanie kształtu flagi Polski z białych
i czerwonych prostokątów.

- Rozwiazywanie zagadek o symbolach narodowych przykłady. Właściwą odpowiedź dziecko wskazuje na obrazku.

Zagadki   Iwona Fabiszewska

Biały i czerwony kolor ma.

Każdy Polak dobrze ja zna. (flaga)

Najdłuższa rzeka,

co przez Polskę płynie,

Warszawy i Krakowa,

Płynąc, nie ominie. (Wisła)

Jaki to znak:

W czerwonym polu biały ptak? (godło Polski)

- Orzeł biały – polski symbol narodowy /godło/. Wykonujemy obrazek. Potrzebujemy: czerwona kartkę, białą farbę, kredki lub mazaki.

Opis wykonania znajdziemy na Praca plastyczna. pl

MOJA OJCZYZNA

26 kwietnia 2020