ŚRODA

Dzień dobry kochane Misie! Dziś rozruszamy nasze paluszki bawiąc się klamerkami (spinaczami) do bielizny oraz rozruszamy główkę utrwalając kolory.

Pewnie w Waszym domku gdzieś na półce mieszkają sobie klamerki i niekoniecznie się ich używa. A szkoda! Pomagają ćwiczyć chwyt pęsetkowy, który jest później bardzo potrzebny do wielu czynności. Najlepsze są takie klamerki, przy których nie trzeba bardzo dużej siły do ich otworzenia. Idealnie, by były w kolorach: czerwonym, zielonym, żółtym, niebieskim.

1. Proponuję zabawę pt. Przypinanie spinaczy do ubrania. Przypinamy dziecku klamerki na ubranko, a ono ma je zdjąć, wyszukując w konkretnym kolorze /podajemy nazwę koloru/. Mamo/tato warto umieścić je na ramionach, bo dzięki temu dziecko będzie zmuszone użyć drugiej ręki – przekroczy linię środka swojego ciała. Jestem pewna, że doskonale sobie poradzicie!

2. Zapraszam do zabawy pt. Klamerkowe zabawy matematyczne cz. 1 na YouTube pod tym samym tytułem. Bawimy się w rozpoznawanie kolorów! Potrzebujemy: kolorowe klamerki, drewniane klamerki, paski i kółka z papieru, mazaki w różnych kolorach, kolorowe papier.

Miłej zabawy, pozdrawiam, p. Krysia.

OD MAŁEGO DO DUŻEGO - MATEMATYKA DLA KAŻDEGO - ZAJĘCIA DODATKOWE

28 kwietnia 2020