1. Kochani, dziś trochę ciekawostek o ptakach – zarówno o tych, które w tym tygodniu poznaliście, ale także o innych, które możemy spotkać wiosną. Zapraszam Was do ptasiego świata, gdzie będziecie mogli zobaczyć ptaki dorosłe, ich potomstwo czyli dzieci oraz jak wyglądają jajka, z których się wykluwają a także gniazda, w których mieszkają. Dodatkową atrakcją tej naszej wirtualnej wycieczki będzie możliwość usłyszenia głosów poszczególnych ptaków. https://www.youtube.com/watch?v=DcBdHZAfG8Y

2. Teraz zajmiemy się liczeniem. Spróbujemy rozwiązać kilka prostych zadań tekstowych. Przygotujcie 10 klocków, które pomogą wam w liczeniu.

Zadanie nr 1

Na drzewie siedziało 7 wróbli. (Dzieci układają przed sobą 7 klocków). Potem przyleciały 3 wróble. (Dzieci dokładają jeszcze trzy klocki). Ile wróbli siedzi teraz na drzewie?

- Trzeba przeliczyć klocki i podać ich liczbę.

Zadanie nr 2

Na drzewie było 8 gołębi. (Dzieci układają przed sobą 8 klocków). Przejeżdżający samochód wystraszył je i wszystkie odleciały. (Odsuwają 8 klocków). Ile gołębi pozostało na drzewie?

Znów podajecie właściwą liczbę.

A teraz poproście rodziców, by przygotowali dla was kolejne zadanie według swojego pomysłu. A może sami spróbujecie ułożyć jakieś ciekawe zadanie? Zapraszam do zabawy.

3. W tym tygodniu tematem naszych zajęć i zabaw były ptaki. Jednak wiosna to też czas porządków zarówno w ogrodach jak i w domach. Dlatego kochane Smerfy, dziś dla was zadanie specjalne – wiosenne porządki w domu, w miejscach, w których się bawicie. Przypomnijcie sobie, jak w przedszkolu zawsze po skończonej zabawie wszystkie zabawki wędrują na swoje miejsca – do swoich domków. Mam nadzieję, że wasze domowe zabawki także wrócą na swoje półeczki, żeby nie było im smutno.

Pozdrawiam wszystkie moje Smerfy oraz Rodziców. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne spotkanie w poniedziałek .

Pani Małgosia.

Piątek w Smerfikach