Przedszkole nr 30 w Bytomiu

CZWARTEK

 

1. Zabawa muzyczno – ruchowa „Zajączek”. Zabawa z pokazywaniem. Obejrzyj filmik z piosenki. Następnie spróbuj naśladować ruchy prowadzącej. Uważaj na końcu muzyka przyspiesza!

https://www.youtube.com/watch?v=wHBttUjMPHc

 

Zabawa dydaktyczna „Dzielimy słowa na sylaby”.

Postaraj się podzielić podane poniżej słowa na sylaby. Ułóż przed sobą tyle kredek ile sylab ma dane słowo. Policz z ilu sylab składają się te słowa.

Jeśli potrafisz możesz poniższe słowa podzielić również na głoski.

- pisanki

- mazurek

- babka

- bazie

- koszyczek

- zajączek

- baranek

Karta praca dla chętnych! Utrwalanie poznanych liter.

Zamaluj pola z literami, które są potrzebne do napisania wyrazu z ramki.

https://przedszkolankowo.pl/wp-content/uploads/2018/03/Karta-pracy-6.pdf

 

2.Poznajemy nową literę. Rozwiąż zagadkę słowną:

„W jednym pudełku

mieszka ich wiele.

A do tych krążków

śpieszy pędzelek.” (farby)

 

Jaką głoskę słyszycie na początku słowa „farby”? Głoskę „f”. Dzisiaj zachęcam Was do zapoznania się z tą literą. Jakie jeszcze słowa znacie, które rozpoczynają się tą głoską? Podziel słowo „farby” na sylaby, a następnie na głoski. Drodzy Rodzice! Bardzo proszę pokażcie dziecku jak wygląda litera „f” wielka i mała; drukowana i pisana.

 

Zachęcam Was do zagrania w grę, którą stworzyłam specjalnie dla Was. Polega ona na znalezieniu w wyrazach litery „f”. Jeśli litera „f” znajduje się w danym wyrazie, kliknij „tak”, a jeśli nie, kliknij „nie”. Powodzenia!

https://view.genial.ly/5e8468dcd5aa510e3293d6a2/game-zabawa-z-litera-f

 

Ćwiczenie grafomotoryczne „Piszemy literę f” (dla chętnych). Spróbuj rysować literę „f” po śladzie, a następnie samodzielnie. Link do karty pracy:

http://bystredziecko.pl/karty-pracy/nauka-pisania/3/f-nauka-literek.pdf

Jeśli nie możesz wydrukować karty pracy, kreśl literę palcem najpierw w powietrzu przed sobą, później na szafie, a następnie na podłodze.

 

3. Gra liczbowa „Kostką rzucamy – pisanki zbieramy!”.

W tej grze wykorzystajcie sylwety „pisanek”, które wykonaliście we wtorek. Możecie przy okazji tej gry dorobić ich więcej. Zabawa polega na tym, że rzucacie kostką do gry, liczycie ilość oczek, a następnie tyle ile oczek, tyle pisanek zbieracie.

 

Wykonanie pracy plastycznej „Koszyczek wielkanocny”.

Materiały do jej wykonania znajdziecie w „Wyprawce plastycznej” – karta 3, klej, nożyczki, piórka (można powycinać piórka z papieru lub użyć innego materiału).

PISANKI MALOWANE

08 kwietnia 2020

Przedszkole nr 30 w Bytomiu