- Truskawka – czereśnia – zabawa ruchowa. Ćwiczenia rozciągające. Dziecko maszeruje po swoim pokoju i na zawołanie mamy/ taty truskawka – kuca i rysuje palcem na podłodze małe kółeczka, na zawołanie mamy/ taty – czereśnia – wspina się na palce i próbuje sięgnąć jak najwyżej, raz jedną ręką, raz drugą.

- Różowy – słuchanie wiersza M. Brykczyńskiego /tekst wiersza poniżej/. Mama/ tata czytają wiersz a następnie prowadzą rozmowę z dzieckiem na podstawie treści wiersza: co zobaczyły dzieci przez różowe okulary? W jakim nastroju były, oglądając świat przez różowe okulary? Odszukajcie w pokoju/ mieszkaniu różowy kolor i pokażcie go.

- Różowe zdrowie – przygotowanie koktajlu truskawkowego. Mama/ tata przygotowuje mikser, jednorazowe kubki, jogurt naturalny lub mleko oraz świeże truskawki. Dziecko myje truskawki i odrywa szypułki. Mama / tata wrzuca truskawki do miski, wlewa jogurt lub mleko i dokładnie miksuje. Dziecko nalewa koktajl do kubków, określa kolor napoju i pije . Smacznego!

- Truskawka – praca plastyczna. Szablonu truskawki szukamy na Miasto dzieci. Następnie drukujemy. Zapraszamy dziecko do malowania lub kolorowania obrazka.

Różowy” wiersz Marcina Brykczyńskiego

Hokus-pokus, czary mary,
Ogłaszamy sztuczkę nową,
Przez różowe okulary
Świat zobaczysz na różowo:
Różowe domy i miasta,
Różowy las tam wyrasta,
Chmury i niebo hen, w górze,
Pola i łąki i drzewa;
Wszystkie różowe, jak róże
I ptak różowy, co śpiewa
Same różowe nutki,
Aż cieszą się kwiaty w ogródku
I znikają bez śladu smutki,
Bo w świecie na różowo
Daję Wam na to słowo,
Nie może być żadnych smutków.

Poniedziałek- Krasnoludki i Misie

14 czerwca 2020