20.04.2020 PONIEDZIAŁEK - TEMAT KOMPLEKSOWY

DBAMY O PRZYRODĘ
Wielki dorosły świecie proszą cię wszystkie dzieci,

Pomyśl przez chwilę o nas ,my chcemy grać w zielone

I chcemy , by za domem rosło drzewo…..

przygotujcie:

ołówek zatemperowany :)

kredki
kartoniki domina

Karty pracy cz.4 ( fioletowe) 890623_NP_OLKA_I_ADY_KP_6_lat_cz4

kartka papieru – może być biała lub kolorowa;

kredki, mazaki :)

stara gazeta lub inny niepotrzebny kawałek papieru;

klocki lub kartoniki z literami jakie są w domu;

I. Witajcie Urwiski w nowym tygodniu pięknego wiosennego miesiąca. W naszych spotkaniach towarzyszyć nam będzie w tym tygodniu słowo EKOLOGIA .Drogie dzieci, ekologia to nauka która zajmuje się przyrodą, czyli środowiskiem które nas otacza . A to środowisko to nasz dom. Już za parę dni DZIEŃ ZIEMI. Pamiętajmy o naszej planecie i działaniach ludzi w celu jej ochrony. Troszczmy się o nią bo jest naszym domem i o siebie nawzajem w tak trudnym czasie. Pięknie o tych ważnych sprawach śpiewa Majka

Jeżowska w piosence już kiedyś słuchaliśmy „My chcemy grać w zielone” posłuchajcie. https://www.youtube.com/watch?v=0JRj5U5H_Ow

II.. Myślimy, że Wy dobrze wiecie jak chronić przyrodę, jeżeli nie do końca ,zapraszamy do obejrzenia bajki ekologicznej https://www.youtube.com/watch?v=PYd88-RyaLs

Pomyślmy co powinniśmy zrobić dla naszej Ziemi i tym samym dla nas jej mieszkańców. Naprawdę, potrzeba tak niewiele ….
Wygibasy z naszej klasy najpierw skłon https://www.youtube.com/watch?v=FZ3pj_ZkldQ

Czas na pracę - zapraszamy do zadania w fioletowej karcie pracy cz4s,12-13. Dacie radę ?. no pewnie,…

Dla Bystrzaków, wiosennego domina kolejna 7 część. Skończyliśmy na obrazku z koniem. Na kolejnym kartoniku po lewej stronie piszemy literę ?? jak koń pod literą oznaczamy ilość sylab??. Po prawej stronie rysujemy wiosenny kwiatek . Pewnie go widziałyście , na długiej łodydze pełno drobnych kwiatków w kolorze różowym, fioletowym, bardzo mocno pachnie, jego nazwa zaczyna się na sylabę hia… To tyle.

Ciekawa jestem jak wygląda Wasze domino, ja też mam swoje, wkrótce wam pokażę. A Wy?

III Kogo możemy nazwać przyjacielem przyrody? Zapraszamy do rozmowy na podany temat.

Zapisujemy propozycje na kartce (rodzice), wspólne odczytujemy zapisy. Podpiszmy się pod tekstem jako znak zgody na ustalone propozycje:)

Zabawa z gazetą - a teraz czas na trochę ruchu czyli – maszerowanie z gazetą na głowie, ,,granie na gazecie" (stukanie, dmuchanie, szeleszczenie...), zgniatanie gazety w kulę; manipulowanie zgodnie z poleceniami: tocz kulę wokół siebie, podrzucaj kulę, przekładaj kulę z lewej ręki do prawej i z prawej do lewej, wrzuć kulę do wyznaczonego przez rodzica celu.

Znam rośliny i zwierzęta - zabawa rozwijająca analizę i syntezę słuchową oraz utrwalanie poznanych liter. Zapraszam teraz do zabawy z literami. Losujemy litery ( klocki z literami, kartoniki lub inne materiały na których są zapisane litery ) i podajemy słowa – nazwy rośliny i/lub zwierzęcia rozpoczynającego się od wskazanej głoski (odpowiednika wylosowanej litery).

Ciekawe kto wymyśli najwiecej ? Miłej zabawy. Pozdrawiamy cieplutko.

19 kwietnia 2020