1. Zabawa relaksacyjna Odpoczynek na łonie natury.

Nagranie muzyki relaksacyjnej (odgłosy lasu i śpiew ptaków),

Rodzic prosi, aby dziecko położyło się na plecach i posłuchało jego opowieści z zamkniętymi oczami (w tle słychać ciche dźwięki muzyki). Postanowiliśmy wspólnie wybrać się do lasu. Spakowaliśmy nasze plecaki i dziarsko wyruszyliśmy przed siebie. Wsiedliśmy do pociągu, który zatrzymał się w małej miejscowości. Ponieważ dzień był słoneczny, zrobiliśmy sobie spacer. Po dotarciu na miejsce naszym oczom ukazała się piękna i cicha polana. Nie było tam nikogo. Słychać było tylko śpiew ptaków i szum drzew. Rozłożyliśmy koce i położyliśmy się na nich, obserwując, jak na niebie wolno przesuwają się chmury. Zasnęliśmy. Po jakimś czasie obudziło nas kapanie kropel deszczu. Szybko zebraliśmy nasze rzeczy i pobiegliśmy do pociągu, który zawiózł nas do naszej miejscowości. To była cudowna wyprawa! Dziecko otwiera oczy i opowiada o swoich wrażeniach (co słyszało, czy to było przyjemne). Mogą naśladować poszczególne etapy opowieści (np. pakowanie plecaka, spacer, leżenie na kocach, bieg)

2.Słuchanie wiersza Z. Dmitrocy Legenda o warszawskiej Syrence.

Piękna Syrenka,

Swoją pomocą.

Rodzic zadaje pytania:

Gdzie mieszkała Syrenka?

Co zrobił Syrence kupiec?

Kto uratował Syrenkę?

Co obiecała Syrenka w podziękowaniu za ratunek?

Oglądanie Legendy o Warsie i Sawie.

3. Zabawa matematyczna Ile kropek ma biedronka?

Białe kartki papieru, mazaki : czerwony i czarny. Rodzic rysuje na kartce czerwonym mazakiem kształt biedronki, a czarnym – kropki na jednej połowie. Prosi. Aby dziecko, dorysowało tyle samo kropek po drugiej stronie. Wszyscy razem liczą kropki.

03 maja 2020