Kochane Smerfy, zaczynamy kolejny tydzień wspólnych działań. Zapraszam do pracy i zabawy.

I TYDZIEŃ – MOJA MIEJSCOWOŚĆ, MÓJ REGION

PONIEDZIAŁEK 4.05.2020

1. Dzisiejsze zajęcia zaczniemy od zabawy z rymowanką. Nauczcie się prostego tekstu – „Miejscowość swoją znamy, miejscowość swą kochamy”. Wypowiedzcie ten tekst najpierw cicho, potem głośno, a potem wypowiedzcie go rytmicznie, pomagając sobie wymyślonym przez siebie ruchem (klaskanie, tupanie, podskoki).

Teraz wysłuchajcie wiersza pt. „Małe miasteczko”.

W małym miasteczku nie ma wieżowców,

schodów ruchomych ni zoo,

lecz drzew tu więcej, kwiatów i ptaków,

które śpiewają wesoło.

Dokoła rynku stoi rząd domów

w siedmiu kolorach tęczy;

ruch jest nieduży, spokojnie, miło,

czasami pszczoła zabrzęczy.

Czyste powietrze pachnie zielenią,

na niebie świeci słoneczko,

wszędzie jest blisko, ludzie się znają,

dbają o swoje miasteczko.

Odpowiedzcie na pytania:

Jak wygląda małe miasteczko?

Jakie są plusy mieszkania w małym miasteczku?

Spróbujcie przy pomocy rodziców określić różnice między małym miasteczkiem (wsią) a dużym miastem.

2. Smerfy, poproście rodziców aby poszukali w Internecie zdjęć lub filmików, przedstawiających okolice Waszego miejsca zamieszkania. Spróbujcie opisać, co widzicie na zdjęciach. Może znajdziecie jakieś ciekawe budynki lub charakterystyczne miejsca.

3. Przygotujcie karty pracy cz. 4 s. 20. Rysujcie szlaczki po śladach a potem samodzielnie. Spróbujcie przypomnieć sobie jakieś ciekawe miejsce w naszym mieście, które pamiętacie ze spacerów z kolegami z przedszkola lub z rodzicami. Przedstawcie je przy pomocy kredek w wyznaczonej ramce. Zamiast rysunku, możecie nakleić zdjęcie lub widokówkę, przedstawiające takie miejsce. Teraz spróbujcie narysować po śladzie wzór, znajdujący się na dole strony, bez odrywania kredki od kartki

03 maja 2020