WTOREK:

• Jak to wiosna bywa? – zajęcia z profilaktyki logopedycznej. Dzieci wykonują ćwiczenia narządów artykulacyjnych. Mama/ tata wymieniają zwiastuny wiosny, a dzieci wykonują określona czynność: Słońce – uśmiechają się; chmury – nadymają policzki; wiatr - wciągają powietrze nosem, wydychają ustami, budzący się niedźwiedź – ziewają, rozciągają się, kapiąca woda z sopli – kląskają.
  • „Margolcia i Miś zapraszają dziś” – Porównywanie i stopniowanie – oglądanie programu pod tym tytułem. Uczymy się przeciwieństw i czym jest stopniowanie.
  • Zabawa słowna Przeciwieństwa. Rodzic rozpoczyna zdanie, a dziecko ma je dokończyć np. Ja mam dużego kota, a ty masz…(małego kotka), Jaś biega szybko, a Małgosia…(wolno) itd. Ułóż według wielkości – zabawa (trzy obrazki tego samego obiektu lub trzy zabawki tego samego rodzaju różniące się wielkością). Robimy porządki układając przedmioty od najmniejszego do największego lub odwrotnie.
  • Ciepło – zimno zabawa. Dziecko wychodzi na chwilę do pokoju. Mama/ tato chowają np. rękawiczkę. Zapraszają dziecko z powrotem. Zadaniem członków rodziny jest naprowadzenie dziecka, posługując się poleceniami: Ciepło! Cieplej! Zimno! Zimniej!

"PORÓWNYWANIE I STOPNIOWANIE"

30 marca 2020