• Mały quiz wiedzy o Polsce – zabawa.

Mam/ tato czytają zapisane zdanie, dziecko odpowiada tak lub nie:

- Godłem Polski jest biały orzeł w złotej konie na czerwonym tle

- Stolica Polski jest Zakopane

- Syrenka warszawska trzyma w ręku kwiaty

Oklaskami nagradzamy prawidłowa odpowiedź.

• Ćwiczymy z mamą/tatą – zabawy ruchowe.

-„Na – pod – za” – zabawa. Kształtowanie pojęć: na, pod, za. Dziecko ma mały kocyk lub chustę i wykonuje kolejne polecenia rodzica: wejdź pod kocyk, stań na kocyku, kucnij za mną.

- „Odklej mnie”– dziecko leży na kocyku” przyklejone do podłogi”, a mama/ tato próbują „oderwać” od podłogi poszczególne części ciała dziecka.

- „Jedziemy na kocyku” – zabawa z mama/ tata. Dziecko siedzi na kocyku, a rodzic ciągnie za kocyk.

- „Do kosza’ – zabawa z elementem rzutu i celowania. Mama/ tata przygotowują duży kosz i kilka małych piłek lub kilka małych pluszaczków. Dziecko wykonuje rzut piłką, lub pluszaczkiem do kosza.

- „Ile słyszysz, ile widzisz?”- zabawa ćwicząca sprawną reakcję na sygnał dźwiękowy, wizualny. Ile uderzeń w bębenek lub pokrywkę do garnka, tyle razy dziecko podskakuje. Ile oczek wskaże rzucona kostka, tyle przysiadów robi dziecko.

• Flaga polski z rączek – praca plastyczna.

Potrzebujemy: brystol, farbę w kolorze białym i czerwonym. Opisu wykonania szukamy na Praca plastyczna. pl

Miłego majowego świętowania!

QUIZ WIEDZY O POLSCE