WTOREK

- Rodzina – zabawa paluszkowa (nauka wiersza). Dom to przede wszystkim rodzina, a więc uczymy się krótkiego wierszyka o rodzinie wykorzystując palce dłoni.

Rodzinka

Ten pierwszy to Dziadziuś, (kciuk) tuż obok Babunia. (wskazujący) Największy to Tatuś, (środkowy) a przy nim mamusia. (serdeczny) A to ja dziecina mała, (mały) i to jest rodzinka, moja ręka cała.

- Zabawa z mamą/tatą - zagadki sensoryczne. Potrzebujemy różne przedmioty: grzebień, kwiat, wałek do ciasta, drewniana łyżka, zeszyt, klucz francuski, okulary, słuchawki, strzykawka. Te przedmioty wkładamy do pudełka np. pudełka po butach. Dziecko dotyka różnych przedmiotów i stara się po dotyku odgadnąć co to jest i do kogo należy ten przedmiot:

Grzebień – fryzjer

Kwiat – kwiaciarka

Wałek do ciasta – piekarz, ciastkarz

Drewniana łyżka – kucharka

Zeszyt – nauczycielka

Klucz francuski- mechanik

Słuchawki – lekarz

Okulary – optyk

Strzykawka – pielęgniarka

- Co robią różni ludzie? – masaż. Zabawa ilustracyjna do wiersza. Mama/tata na plecach dziecka wykonuje różne ruchy odpowiednio do treści wierszyka.

Stolarz młotkiem stuka (stukanie jedną lub dwiema rękami zaciśniętymi w pięść)

Lekarz w plecy puka (delikatne pukanie palcami)

Kucharz w garnku miesza (koliste ruchy płaską dłonią lub pięścią)

Praczka pranie wiesza (delikatne szczypanie)