- Ślimak – słuchamy piosenki o ślimaku na Miasto dzieci.

Poznajemy wygląd ślimaka. Mama/ tata zwraca uwagę na wygląd muszli oraz na wyraźnie zaznaczone czułki. Podczas deszczowej pogody warto wybrać się w okolice domu na poszukiwanie ślimaka. Zabrać do domu pozwolić dziecku obserwować zwierzątko.

Ślimak winniczek - to największy ślimak występujący w Polsce. Zamieszkuje tereny o dużej wilgotności – lasy, parki, ogrody. Żywi się świeżymi liśćmi. Zimuje w ściółce, ukryty pod roślinnością. Ze ślimaków winniczków robi się różne potrawy. Popularne są zwłaszcza w kuchni francuskiej.

- Zabawa w układanie kształtu ślimaka.

Bierzemy do ręki kolorowy sznurek i układamy sylwetkę ślimaka.

- Zabawy z wykorzystaniem… taśmy malarskiej podpowiedzi szukamy na YouTube pod tym samym tytułem; chodzenie po linii, skoki, podskoki, wędrowanie po zaznaczonym śladzie… miłej zabawy! Inne pomysły zależą od Waszej kreatywności.

- Ślimak z plasteliny i muszelki – praca plastyczna.

Potrzebujemy: plastelinę i muszelkę lub makaron w kształcie muszelki. Opisu wykonania szukamy na Moje dzieci kreatywnie.

ŚLIMAK, ŚLIMAK POKAŻ ROGI...

07 maja 2020