PIĄTEK 15.05.2020

1. Dziś zaczniemy nasze zajęcia od wysłuchania wiersza pt. „Książeczka”:

W książeczce płynie rzeczka,

w książeczce szumi las.

W prześlicznych twych książeczkach,

tysiące przygód masz.

Książeczka cię powiedzie,

na strome szczyty skał,

z niej możesz się dowiedzieć,

gdzie niedźwiedź zimą spał.

Jak świerszczyk grał na skrzypkach,

jak morzem płynął śledź,

i co zrobiła Wikcia,

by same piątki mieć.

Więc chroń i szanuj książki

i kartek nie rwij też.

Wpierw dobrze umyj rączki,

A potem książkę bierz.

Odpowiedzcie na pytanie: Jakie ciekawe informacje można znaleźć w książkach?

Podzielcie na sylaby słowa związane z czytelnictwem (książka, obrazek, bohater, kartka). A może rodzice zaproponują Wam jeszcze inne słowa, które można podzielić na sylaby?

2. Teraz usiądźcie wygodnie, zamknijcie oczy i przypomnijcie sobie bohatera swojej ulubionej bajki. Zastanówcie się jak wygląda, jak jest ubrany. Otwórzcie oczy i spróbujcie przedstawić go przy pomocy kredek lub farb. Wymyślcie jakąś własną historię, której bohaterem będzie narysowana lub namalowana przez Was postać.

3. Przygotujcie swoje ulubione klocki i zbudujcie z nich to, na co macie ochotę. Pamiętajcie o dokładnym łączeniu poszczególnych elementów. Opowiedzcie w kilku zdaniach, co przedstawia Wasza konstrukcja. Wykorzystajcie tę budowlę podczas wspólnej zabawy z rodzicami lub rodzeństwem.

Smefikowy piątek

14 maja 2020