ŚRODA 15.04.2020

1. Pokolorujcie tak samo puzzle przedstawiające dorosłe zwierzęta oraz ich dzieci (karty pracy cz.4 s.8). Nazwijcie mamy oraz ich dzieci. Spróbujcie przeczytać z pomocą rodziców umieszczone na dole strony nazwy zwierząt. Odszukajcie te zwierzęta wśród naklejek znajdujących się w środku kart pracy i przyklejcie je na właściwe miejsce.

Obejrzyjcie film i wysłuchajcie piosenki https://www.youtube.com/watch?v=9KdueuWIu3g Na ich podstawie spróbujcie opowiedzieć, co można robić na wsi.

2. Teraz trochę poćwiczymy. Poproście rodziców o przygotowanie kilku gazet.

Część wstępna.

- Czynności organizacyjno-porządkowe. Dziecko porusza się po pokoju w dowolny sposób, ostrożnie, między rozłożonymi gazetami. Na polecenie rodzica zatrzymują się i podnosi gazetę.

Zabawa ożywiająca.

- Dziecko biega i potrząsa gazetą trzymaną oburącz w górze. Na okrzyk rodzica: Burza, zatrzymują się i – przyjmuje dowolną pozycję – chroniąc się przed zmoknięciem, wykorzystuje gazetę.

Część główna.

- Dziecko staje w rozkroku, trzymając oburącz złożoną gazetę – w skłonie w przód wymachuje gazetą w tył i w przód. Po kilku ruchach prostuje się i potrząsa gazetą w górze.

- Dziecko wykonuje klęk podparty, dłonie ma na gazecie, skierowane palcami do wewnątrz – przy zgiętych w łokciach rękach opada tułowiem w przód, dotka gazety brodą i powraca do pozycji wyjściowej.

- Dziecko ugniata gazetę tak, aby powstała kulka (piłka) – podrzuca kulkę do góry i chwyta ją w miejscu, w chodzie, w biegu; podrzuca i chwyta, wykonując dodatkowe zadania, np.: przed chwytem wykonuje klaśnięcie, dotyka ręką podłogi, robi rękami młynek, wykonuje obrót itp.

- Dziecko w leżeniu przodem – przetacza kulkę z ręki do ręki, podrzuca kulkę oburącz, jednorącz.

Część końcowa.

- Dziecko maszeruj we wspięciu na palcach, z kulką na głowie, i przechodzi do siadu skrzyżnego.

- W siadzie skrzyżnym – wykonuje skręty głową w prawo, w tył i w lewo, w tył.

- W siadzie podpartym, kolana ma rozchylone, kulkę położoną między stopami – podrzuca kulkę stopami, chwyta rękami.

- W marszu, kulka trzymana w dłoni (prawej, lewej) – ćwiczenie oddechowe – wykonuje wdech nosem i próbuje zdmuchiwać kulkę z dłoni.

3. Obejrzyjcie jakie zwierzęta przedstawione są na obrazkach w kartach pracy cz.4 s.6. Spróbujcie naśladować ich głosy. Podzielcie na sylaby i na głoski nazwy poszczególnych zwierząt. Wykonajcie ćwiczenia zawarte w karcie pracy.

Aby utrwalić nazwy i wygląd zwierząt z wiejskiego podwórka obejrzyjcie film https://www.youtube.com/watch?v=5cT69xkHVh8

Smerfiki :)

14 kwietnia 2020