26.06.2020 PIĄTEK

TEMAT KOMPLEKSOWY – W KRAINIE SZTUKI

Witam w czerwcowy, letni piątek :)

Zapraszam do krainy filmu:)

Nie istnieje nic takiego, czego by sztuka nie mogła wyrazić.”

Oscar Wilde

Sztuka trwa - życie przemija.

Hipokrates

Zabawa ruchowa na dobry początek spotkania bo jak mówi przysłowie ,,W zdrowym ciele zdrowy duch".

Zapraszam do ćwiczeń ,, Taniec Zygzak" https://youtu.be/xm93WFJ7bNs

Zagadka

Krzesła w rzędzie ustawione.
Wszyscy patrzą w jedną stronę.
A tam ściana – biała, płaska,
pokazuje świat w obrazkach.

Kino

Jak zrobić film?

Czy wiecie jak powstają filmy? – Zachęcam do zapoznania się z poradnikiem młodego filmowca dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat

Magiczna Latarnia https://youtu.be/8WRXi4zn5ZQ

Rozmowa na podstawie filmu. Odpowiadamy na pytania, utrwalamy wiadomości i ćwiczymy pamięć.

• Co jest pierwszą i najważniejszą rzeczą przy tworzeniu filmu?

• Skąd wziąć pomysł na film?

• Co to jest scenariusz?

• Co należy do zadań reżysera?

• Czym zajmuje się scenograf?

• Czym zajmuje się kostiumograf?

• Czym zajmuje się dźwiękowiec?

Proponuję zabawy dla małych aktorów:

- Kalambury – jedna osoba wychodzi na forum grupy i pokazuje swoim ciałem i mimiką wymyślone „hasło”, pozostali zgadują;

- „Jaki to smak” – pokaż, jak wyglądasz, gdy jesz coś kwaśnego, ostrego, słodkiego,

-„Idź jakbyś” – niósł ciężki kamień, podlewał kwiatki, był bardzo zmęczony, zbierał klocki, szorował okna, otwierał i zamykał za sobą drzwi…

- Wymyślanie odgłosów różnych przedmiotów, odtwarzanie odgłosów zwierząt i głosów ludzkich wyrażających różne emocje.

Wspólne oglądanie filmu. Zachęcam Was do zobaczenia wspólnie wybranego filmu dla dzieci i rodziców.

Po projekcji filmu podzielcie się tym co Wam się podobało - wrażeniami i emocjami. Miłego seansu życzę :)

Może zrobicie listę filmów do wspólnego oglądania w czasie wakacji?

Trzymajcie się zdrowo, pozdrawiam cieplutko :)))

p. Jola

I to by było na tyle zdalnego nauczania w tym roku szkolnym. Wszystkim zaangażowanym rodzicom dziękujemy i doceniamy Wasz trud.

Pewnie sporo się wszyscy nauczyliśmy o sobie w tym czasie. Wartością największą jest czas spędzony razem z dziećmi i wspólne poznawanie siebie i świata :)))

DO ZOBACZENIA :)))))))

SMERFY, ŻABKI,TYGRYSKI - PIĄTEK