PIĄTEK

• Śniadanie wielkanocnećwiczenia narządów artykulacyjnych. Naśladujemy zaproponowane dźwięki oraz ruchy. Mama/tata czyta tekst wierszyka: Najpierw żurek z kiełbasa (dziecko mówi mniam, mniam, mniam
    i głaszcze się po brzuchu), i ziemniaki z okrasą (dziecko dmucha w dłonie na gorące ziemniaki), potem pyszne jajeczka (dziecko wypowiada głoskę mmmmm na zmianę cicho i głośno), a na końcu babeczka (dziecko nabiera dużo powietrza, zamyka usta i wypycha policzki).
  • Stół wielkanocny – przygotowanie wielkanocnego stołu dla pięciu osób. Dziecko ustawia na nakrytym stoliku odpowiednia liczbę talerzy, sztućców, kubeczków. Na środku stołu wazon z palemką, a obok wazonu – rzeżuchę w doniczce i baranka z cukru (można wykorzystać rzeczy z kuchni lub przygotować obrazki). Mama/ tata sprawdza poprawność wykonania zadania. Dalej zabawa tematyczna z misiami, lalkami.
  • Tradycje wielkanocne – malujemy jajka w łupinkach z cebuli tradycyjnie lub szukamy pomysłów na YouTube Pisanki wielkanocne – ciekawe pomysły. Przygotowujemy jajka do koszyczka wielkanocnego.

RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

ŚNIADANIE WIELKANOCNE