1.04.2020  ŚRODA  TEMAT KOMPLEKSOWY

WIOSENNE POWROTY

Kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy, trochę lata….Witamy Was smyki w nowym miesiącu kwietniu przysłowiem, które jak na razie się  spełnia w pierwszej jego części.  Ale spokojnie, wiosna wróci i to bardzo szybko.
   Dzisiaj 1 kwietna Pryma a prylis - uważaj bo się pomylisz. Czekamy na Wasze psoty.

Nie dajcie się  nabrać !

przygotujcie na dzisiaj;
kredki, ołówek, kolorowe wstążki, sznurki
karty pracy czytam i liczę /turkusowe i różowe/

I. Mamy nadzieję że już jesteście  po śniadaniu. Zapraszamy   do zabawy  z rymowanką:
Co robisz  szpaczku ?-pyta wiewiórka, wyrzucam z budki trawę i piórka.
Wyrzucam śmieci z zeszłego roku, chcę mieć na wiosnę czyściutki pokój.

Poznajemy kolejnego   wiosennego ptaka szpaka- przedrzeźniaka. Spójrzcie za okno może go zobaczycie. Jeżeli nie, zapraszamy na wirtualny  "Spacer po lesie".  Zaobserwujcie  prosimy jak wygląda budka lęgowa.
A propos gniazda, czy wiecie że w domu możemy  znaleźć gniazda? ….tak,  Żartobliwie  gniazda mówi się  na   rozebrane ubrania  pozostawione  na podłodze.  Mamy nadzieje , że wy tak  jak szpaczki porządkujecie po sobie rzeczy.

II. W ”literkowie”  odkrywamy literkę j J na podstawie wyrazu jajka,  a pan Alfabet czaruje  dla J smaczne jagody.. . A co  jest jeszcze na  na  j?   Jarek, jaskinia,  jajko i ……..zapytajmy rodziców.  Sprawdzamy czy rodzice potrafią podzielić wyrazy na sylaby ?  Zapraszamy do pracy   w kartach pracy Litery i liczby cz2  s.  52-55.  Ilość zadań  w gestii  rodziców .

Karty  różowe s. 64. Litery piszemy ołówkiem.

Dzieci, które nie maja kart w domu ; układamy literę j z kolorowych wstążek.

Czas na wiosenne domino; przygotowujemy drugi prostokąt domina ,po lewej stronie piszemy małą i dużą litere j J pod literkami tyle  zielonych trójkątów ile słyszymy sylab w wyrazie ,który określa obrazek poprzedni czyli … jajka , po prawej rysujemy bociana i gotowe .Teraz można dołożyć do pierwszego. Pasuje?  dacie rade ,trzymamy kciuki.

III. Zdrowo jemy i zdrowi być chcemy- robimy z domownikami pyszną pastę z jajek i zielona cebulką.

Zakładamy hodowlę zielonej cebulki”,  pyszny i zdrowy dodatek  na kanapki, do surówek i sałatek .Cebulkę z ogonkiem  wkładamy do pojemnika z ziemią i podlewamy . Jeżeli nie mamy  ziemi można włożyć do wody i  gotowe. Trzymajcie się zdrowo.

Pozdrawiamy cieplutko p. Bożenka i p. Jola

31 marca 2020