ŚRODA 6.05.2020

1. Przygotujcie Karta pracy, cz. 4, s. 23. Obejrzyjcie uważnie ilustracje. Przeczytajcie razem z rodzicami napisy, umieszczone po prawej stronie. Postawcie znak + w odpowiednim okienku. Jeśli ilustracja kojarzy Wam się z miastem znak + będzie w okienku pod napisem „miasto”. Jeśli ilustracja będzie się kojarzyła z wsią, znak + znajdzie się pod napisem „wioska”. Pokolorujcie rysunek znajdujący się na dole strony. Młodsze Smerfy narysują rysunek kojarzący się z miastem lub z wioską.

2. Teraz drogie Smerfy mam dla Was zadanie muzyczne. Spróbujcie ułożyć swoją piosenkę opowiadającą o Bytomiu. Wymyślcie tekst oraz muzykę i zaśpiewajcie tę piosenkę rodzicom. Rytmicznie podzielcie na sylaby tekst piosenki.

3. Teraz przygotujcie kredki. Obejrzyjcie uważnie herb Bytomia https://heraldicall.com/herb/herb-bytomia/ określcie, jakie postacie znajdują się w herbie naszego miasta. Zwróćcie uwagę na kolorystykę. Otwórzcie Kartę pracy nr 4 s. 24 i w wyznaczonym miejscu spróbujcie samodzielnie narysować herb. Młodsze Smerfy narysują herb na kartce. Narysujcie po śladzie drogę Ady i taty do domu.

05 maja 2020