ŚRODA 20.05.2020

1. Kochani, dzisiejszy dzień zaczniemy od zabawy:

Dziecko wspólnie z rodzicem. próbuje naśladować ruchy zwierząt i roślin żyjących na wiosennej łące (np. stokrotki – stanie ze złączonymi nogami, prosto, z głową wyciągniętą do góry, z rozłożonymi rękami…). Potem wcielają się w wybrane przez siebie zwierzęta i rośliny.

Teraz przygotujcie Kartę pracy cz. 4 s. 42. Policzcie pszczoły i połączcie je z obrazkiem plastrów, do których lecą. Dokończcie kolorowanie plastrów miodu. Obejrzyjcie zdjęcia i posłuchajcie nazw produktów, które otrzymujemy dzięki pszczołom.

2. Teraz pobawimy się przy piosence „Powitalny koncert” https://www.youtube.com/watch?v=NbwmN2SC6ao Przypomnijcie sobie piosenkę. Spróbujcie ją zaśpiewać, a potem ułóżcie do tej piosenki układ taneczny według własnego pomysłu.

3. Poproście rodziców o przeczytanie wiersza. Bardzo uważnie wysłuchajcie jego treści. W wierszu są podane zadania, które za chwilę wykonacie. Najpierw posłuchajcie całego wiersza, a potem, rodzice będą czytać po jednej linijce, a Wy wykonacie usłyszane zadanie:

Zrób do przodu cztery kroki,

i rozejrzyj się na boki.

Tupnij nogą raz i dwa,

ta zabawa nadal trwa.

Teraz w lewo jeden krok,

przysiad, i do góry skok.

Zrób do tyłu kroków trzy,

by koledze otrzeć łzy.

Klaśnij w ręce razy pięć,

na klaskanie też masz chęć!

Wokół obróć się, raz dwa,

piłka skacze hop-sa-sa.

Ręce w górę i na boki,

zrób zajęcze cztery skoki.

Gdy się zmęczysz, poleż sobie,

i wyciągnij w górę nogę.

19 maja 2020