08.04.2020 ŚRODA - TEMAT KOMPLEKSOWY – ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Sympatyczne te zwyczaje , tra la,la,la,la,la,la,
Święto Wielkanocne daje,,,,,,,,,
witajcie w kolejnym dniu tygodnia

przygotujcie:

ołówek zatemperowany :)

kredki,

Karty pracy Nowe przygody Olka i Ady. Litery i liczby, cz 2 +różowa

Karety pracy fioletowe cz 3
dwa kartoniki domina

I. Mówimy o świątecznych tradycjach i zwyczajach. Zapraszamy obejrzenia zabawnego filmiku do muzyki Modesta Musogorskiego "Taniec kurcząt w skorupkach” „https://www.youtube.com/watch?v=_XvLeSQGlpY&list=RD_XvLeSQGlpY&start_radio=1&t=0

Ale szalony taniec. Myślę, że kurczaki w skorupkach tez tak tańczą żeby się z nich wydostać. A teraz dla chętnych, do dzieła karta pracy fioletowa cz3 s.73

Czas na ruch –zatańczcie do muzyki tak jak kurczaki.
II. „W literkowie” wraz z panem Alfabetem odkrywamy literę f F .Czy wiecie co dla litery F pan Alfabet przygotował? Oczywiście że farby . Ale będzie zabawa w krainie Alfabetu. Pewnie wszystkie literki jak wy będą malować jajka. A co jeszcze jest na f? foka, film, forsycja, Franek……i co jeszcze? Próbujemy wymienić poszczególne głoski w tych wyrazach. Zapraszamy chętne dzieci do zabawy w kartach pracy Litery i liczby s.58-59 . Pamiętamy, że literki piszemy ołówkiem najpierw po śladzie, później samodzielnie .W kartach jest tego sporo, jak widzicie. Przypominamy , pracują dzieci tyle na ile maja ochotę, decyzja należy do Was kochani rodzice. Skupiamy się na czytaniu prostych zdań. Ciekawe kogo powitamy w klubie czytających dzieci ,.Dajcie znać.
A teraz czas na małe co nie co, może króciutki spacerek, trochę gimnastyki - Wygibasy z naszej klasy zapraszają do zabawy Jak kto skacze?
III. Przygotujcie Wiosenne domino- ułóżcie dwa pierwsze ,skończyliśmy na bocianie teraz na następnym, po lewej stronie piszemy literę na którą rozpoczyna się wyraz bocian, ?,,,,pod spodem tyle trójkątów ile słychać sylab, po prawej rysujemy krzew, który teraz kwitnie na złoto, rośnie w naszym ogródku, podpowiemy, że rozpoczyna się na f i kojarzy się z forsą . Zdjęcie krzewu widnieje w dzisiejszym wpisie na stronce. Prawda jaki piękny? Na czwartym kartoniku po lewej stronie piszemy literę f F a pod literą tyle serduszek ile sylab w nazwie krzewu i gotowe. Co będziemy rysować po prawej dowiecie się w piątek.

Dla chętnych nie zmęczonych Bystrzaków patrzymy ,opowiadamy i pracujemy w karcie pracy fioletowej s.74-75.

Sporo tego było dzisiaj. Ale jak nie Wy dzielne Tygrysy- Urwisy to kto?

Pozdrawiany. p.Bożenka i p. Jola .

07 kwietnia 2020