.

15.04.2020 ŚRODA - TEMAT KOMPLEKSOWY – WIOSNA NA WSI
Na podwórku koło bramy, wiodą spory cztery mamy,

każda mówi ,że jej dziecię najpiękniejsze jest na świecie…..

przygotujcie:

ołówek zatemperowany :)

kredki
kartoniki domina

Karty pracy cz.4 ( fioletowe) 890623_NP_OLKA_I_ADY_KP_6_lat_cz4

Karty pracy turkusowe cz2, różową /link do podglądu dla tych , którzy kart w domu nie mają

I. Witajcie kochane Tygryski Urwiski .W tym tygodniu zapraszamy m Was na wieś. Będziemy poznawać środowisko i specyfikę życia na wsi. Kiedy byłam mała każde wakacje spędzałam właśnie na wsi, wśród zwierząt, pól i łąk. Było cudnie. Ciekawa jestem czy Wy byliście na wsi. Jeżeli nie ,zapraszam na wirtualną Wycieczka na wieś/ kliknij/.

Drodzy rodzice porozmawiajcie z dziećmi na temat filmu , o różnicach miedzy miastem a wsią.

II. „ W literkowie”- poznajemy dzisiaj literę Ż ż. Pan Alfabet zaprasza wszystkie literki z Krainy Alfabetu do Parku Narodowego w Białowieży na spotkanie z żubrem. Czy wiecie co to jest Park Narodowy. ? Otóż jest to ogromny teren leśny na którym żyją żubry i inne dzikie zwierzęta pod szczególna ochroną przed wyginięciem. Symbolem tego parku jest właśnie żubr. Zobaczcie jak wielkim sakiem jest. żubr. /kliknij/. Mówi się, że jeżeli ktoś spotka się oko w oko z żubrem, tego spotka szczęście.

Już wiemy, że na ż jest żubr, Żaneta i co jeszcze?, zapytajcie rodziców . Czas na zadania w karcie pracy. Drodzy rodzice utrwalamy literkę ż, czytamy proste wyrazy i piszemy najpierw po śladzie później samodzielnie. Pamiętajmy drodzy rodzice, w pracy zadaniowej zawsze bierzemy pod uwagę możliwości dziecka w danym dniu.
III. Zabawa ortofonicznaOdgłosy zwierząt.” posłuchajcie i spróbujcie naśladować.

Zwierzęta i ich ślady- łączymy obrazki, samodzielne czytamy wyrazy KP cz4s.9

Dla chętnych i wytrwałych dzielnych Tygrysków kolejny element wiosennego domina Gotowi ? Skończyliśmy na zajączku wielkanocnym., Na kolejnym piątym kartoniku po lewej stronie piszemy literę….z jak zajączek pod literką tyle serduszek ile sylab w wyrazie. Po prawej rysujemy zwierzątko którego nazwa rozpoczyna się na literę którą poznaliśmy dzisiaj. Podpowiemy; może być zielona, bardzo boi się bociana ???? tak rysujemy żabkę i dokładamy do poprzedniego i gotowe. Ciekawe jesteśmy czy wiecie jaką literę napiszemy na kolejnym kartonie. To już innym razem. Pozdrawiamy cieplutko p Bożenka i p.Jola

14 kwietnia 2020