22 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

S O S, to Ziemia woła ludzi, jutro tlen już trudniej będzie zbudzić
S O S ratujmy Ziemię sami , S O S do siebie wysyłamy…..

Przygotujcie;

Kredki, ołówek

Domino, karty pracy turkusowe i fioletowe,

atlas Polski,

I. Tak, tak, nasze kochane Tygryski piękna jest przyroda wokół nas. Zapraszamy Was dzisiaj na chwilę refleksji. Spójrzmy przez okno, robi się coraz bardziej zielono .Zatrzymajmy się chwilę na krótkim spacerze i zachwyćmy się jej pięknem. Może w domu macie ciekawe przewodniki , albumy, atlasy i , książki przedstawiające piękne miejsca w Polsce zajrzyjmy do nich również . Poszukajmy terenów leśnych. Są one oznaczone na mapie kolorem zielonym. A może wspólnie zaplanujemy ciekawą wyprawę w Polskę w czasie , kiedy będzie bezpiecznie . Polecamy. Czy wiecie, że duże tereny leśne To Parki Narodowe. W Polsce jest ich dużo. O jednym już mówiliśmy ten z żubrami to Białowieski Park Narodowy.

Wczoraj byliśmy na wycieczce w Segiecie, jest piękny prawda? Myślę ,że wybierzecie się do niego z rodzicami .Jest takie powiedzenie ; Cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie….…piękne miejsca w okolicy Bytomia. Jest gdzie odpoczywać Zapraszamy dzisiaj do Labiryntu skalnego https://www.youtube.com/watch?v=7K8LkQTJZmI
II. Pan Alfabet w literkowie -przygotował hula hop dla literki h H , a w ogródku posadził jej hiacynty, tak te same które rysowaliście w dominie, a i jeszcze pomiędzy drzewami rozwiesił kolorowy hamak. Wymieńcie kolejno wszystkie głoski w wyrazach na h Myślę, że dla Was to bułka z pasztetem. Co jest jeszcze na h? zapytajcie rodziców .Sprawdźcie czy potrafią nazwać głoski w tych wyrazach . Czas na pracę zadaniową w kartach turkusowych; opowiadamy co dzieje się o obrazku, czytamy proste opowiadania, piszemy literkę h najpierw po śladzie później samodzielnie .Ciekawe kogo powitamy w klubie czytających dzieci ?
Zabawa dla bystrzaków Wiosenne domino cz 8. Po lewej stronie piszemy literkę hH jak hiacynt ,obok rysujemy strażnika przyrody Ekoludka
Czas na gimnastykę Zróbcie własne wygibasy do skocznej wesołej muzyki . ……
III. Co to takiego Żabie doły Zapraszamy do tego pięknego miejsca w okolicach Bytomia. Na razie tylko wirtualnie, myślę że wkrótce na własne oczy odkryjemy piękno tego miejsca. https://www.youtube.com/watch?v=OBqDRcYz2pY
W karcie pracy fioletowej na s 16-17 rysujemy wzorki po śladzie.

Pamiętacie o znaczku przyjaciela przyrody? Czekamy na Wasze propozycje do poniedziałku.
Pozdrawiamy cieplutko p. Bożenka i p Jola

21 kwietnia 2020